sty 30

Atrakcje Wrocławia – Hydropolis

Wrocław jest dziś jednym z najjaśniejszych punktów na mapie Polski. To miasto, które lubią odwiedzać zarówno Polacy, jak i goście z zagranicy, młodzież, seniorzy i rodziny z dziećmi. Słynny Stary Rynek praktycznie przez cały rok i każdego dnia tętni życiem, a przecież nie jest jedyną atrakcją tego wyjątkowego miasta. Nie bez powodu Wrocław plasuje się wysoko w międzynarodowych rankingach. Czy wiemy np. o tym, że Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015? Jest również w pierwszej dziesiątce miejsc, które warto odwiedzić według brytyjskiego dziennika „The Guardian”.

wystawa hydropolis

Fot: hydropolis.pl

Od niedawna na mapie Wrocławia jasnym blaskiem świeci kolejna atrakcja, której wręcz nie można pominąć. Ba! wiele osób specjalnie dla niej odwiedza malowniczy Wrocław. Mowa oczywiście o słynnym Hydropolis, miejscu wyjątkowym na skalę światową, a na pewno jedynym w Polsce.

wewnątrz hydropolis

Fot: hydropolis.pl

Pierwsi zwiedzający przekroczyli progi Hydropolis 5 grudnia 2015, a zatem jest to naprawdę świeżutka nowość. Czym jest Hydropolis? Jak nazwa wskazuje na pewno ma coś wspólnego z wodą. Jest to super nowoczesne centrum wiedzy o wodzie, jednym z najpotężniejszych żywiołów i substancji niezbędnej nam do życia. Na dobry początek zwiedzania mamy mocny akcent – projekcję filmu o powstaniu wody na ziemi. Spektakularną, bo na ekranie 360 stopni. Na dalszą wycieczkę prowadzi strumień wody zamknięty w podłodze. A można na niej podziwiać kolejne strefy poświęcone fascynującym tematom, takim jak np. tajemnice głębin, życie oceanów, inżynieria wodna. Oczom zachwyconych gości ukaże się także jedyna na świecie replika batyskafu Trieste, który w 1960 roku zanurzył się w Rowie Mariańskim. Mamy tu również kopię słynnej rzeźby Michała Anioła „Dawid”, która pokazuje że człowiek w większości składa się z wody. Hydropolis to aż 8 stref tematycznych i 64 interaktywne instalacje.

plan

Fot: hydropolis.pl

Wyjątkowe jest również usytuowanie Hydropolis. Mieści się bowiem w zabytkowym budynku, tzw. zbiorniku wody czystej z 1893 roku (Na Grobli). Wystawa Hydropolis zajmuje imponującą powierzchnię 4 000 metrów kwadratowych, a zatem na pewno jest co podziwiać.
Jest otwarta dla zwiedzających codziennie (od poniedziałku do piątku w godzinach 12-19, w weekendy w godzinach 10-19), a czas zwiedzania nie jest limitowany. Szczegóły, informacje dotyczące wstępu, cen oraz bilety online znajdziemy oczywiście na stronie http://hydropolis.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.