mar 02

Bezpieczne i wiarygodne biura podróży

Wiele osób korzysta z oferty biur podróży. Zanim jednak powierzymy im nasz urlop i środki finansowe, warto dobrze poznać nie tylko propozycje last czy first minute, ale także zestawienia, analizy oraz ratingi biur turystycznych.

fot:travel-fan.pl

fot:travel-fan.pl

Travel Data to firma, która zajmuje się profesjonalną analizą rynku turystyki zorganizowanej. Dostarcza również bardzo aktualne i przydatne ratingi polskich biur podróży. Atutem takich zestawień jest m.in. fakt, że są na bieżąco aktualizowane, jeśli tylko pojawią się uzasadnione oraz udokumentowane korekty dotyczące sytuacji biur. Warto wiedzieć, że od maja ub. roku kwota gwarancji ubezpieczeniowej touroperatora powinna być wyliczana w oparciu o wysokość przychodów ze sprzedaży usług turystycznych prognozowaną na najbliższe 12 miesięcy. Obecnie niewiele polskich biur podróży wykazuje zabezpieczenie w 100% dostosowane do przepisów. Według zestawienia Travel Data są to Neckermann Polska, Alfa Star, TUI Poland oraz Grecos Holiday. Przy czym ostatnie z wymienionych biur podniosło swój rating niedawno, co widać w najnowszym zestawieniu Travel Data. Obecnie Grecos Holiday może poszczycić się wysoką wiarygodnością A. Pełne zestawienie dostępne jest tu klik

Planując wyjazdy urlopowe na pewno warto zapoznać się z takimi analizami, szczególnie że najnowsza aktualizacja planowana jest na późną wiosnę, kiedy biura przedstawią swoje sprawozdania finansowe za ubiegły rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.