Wojciech Cejrowski ma tyle samo zwolenników, co przeciwników, choć niektórzy twierdzą, że tych ostatnich ma znacznie więcej. Można go lubić lub nie, ale jednego na pewno nie można mu odmówić – inteligencji, warsztatu dziennikarskiego i daru opowiadania rozmaitych historii. Mimo, że nigdy nie byłam jakąś szczególną fanką Cejrowskiego, to jednak cykl jego dokumentów „Boso przez świat” oglądałam z ogromnym zainteresowaniem. Co ciekawe, w trakcie opisywanych przez niego reportaży, pan Wojciech ani razu nie wyprowadził mnie z równowagi. Ani razu też mnie nie zirytował, tak więc z czystym sumieniem program ten mogę polecić.
Source: Uploaded by user via Justyna on Pinterest
Skąd tytuł programu? Na pewno ogromną inspiracją do powstania tytułu był fakt, że Cejrowski faktycznie przemierza cały świat bez butów. Boso chodzi nie tylko po dżungli, pustyni, czy prerii, ale także sawannie. Boso w tytule cyklu podróżniczego miało oznaczać też naturalnie, z humorem, z przymrużeniem oka, bez wywyższania się. Boso, czyli tak, jak Cejrowski lubi najbardziej.
I mimo, że obecnie programu pod tytułem „Boso przez świat” nie można obejrzeć na bieżąco w telewizji publicznej, bowiem został zdjęty z anteny TVP w 2009 roku, to jednak nie ciężko trafić na jego powtórki lub emisje w Internecie. Dla fanów Cejrowskiego zostały wydane również płyty z tymże programem, tak więc jeśli ktoś ma ochotę posiadać je w swojej kolekcji, może je nabyć w dobrych sklepach z płytami DVD.
I mimo, że nie ma już programu „Boso przez świat” to jest program, który ma identyczną formułę, z tym, że emitowany jest pod nieco zmienionym tytułem – „Wojciech Cejrowski. Boso”. Można go oglądać na kanale TVN STYLE.
Na koniec pytanie, dlaczego warto oglądać cykle podróżnicze pana Cejrowskiego? A chociażby dlatego, że w każdym odcinku programu prezentuje on niezwykłe historie ludzi zamieszkujących różne zakątki kuli ziemskiej, m.in. Ekwadoru, Meksyku, Afryki. Dociera do mieszkańców zapomnianych regionów (w tym często rozmaitych plemion), poznaje ich kulturę, zwyczaje, tradycje, wierzenia, pokazuje, co dana społeczność je, jak śpi, z czego żyje.
1 ping