mar 30

Co zrobić z kotem na czas wyjazdu?

Co prawda wiosenna aura płata nam niezbyt miłe i pogodne figle, ale i tak wiele osób już jest myślami przy majówkowych oraz urlopowych wyjazdach. Dla niektórych zorganizowanie majowego weekendu czy letniego wypoczynku to nie tylko kwestia wyszukania malowniczej okolicy czy atrakcyjnej oferty. Szczęśliwi posiadacze czworonożnych przyjaciół, muszą zdecydować się na jedną z opcji – wyjazd z milusińskim albo opieka na czas wycieczki czy urlopu.

Wyjeżdżamy z kotem

Wyjeżdżamy z kotem

Niewątpliwie kot może być uznany za nieco mniej absorbującego i kłopotliwego w tym kontekście. Zarówno w opcji wspólnej wyprawy, jak również wtedy, kiedy organizujemy dla niego opiekę. Na dobrą sprawę wiele czworonożnych piękności zostaje w domu, podczas kiedy właściciele relaksują się nad morzem czy w górach. Kluczowe znaczenie ma wówczas zapewnienie odpowiedzialnej i sprawdzonej opieki dla kota. Najczęściej jest to zaprzyjaźniona sąsiadka albo ktoś z rodziny. Istotne jest, aby zostawić odpowiednie jedzenie dla kota. W warunkach domowych może być to zarówno sucha, jak i mokra karma, którą podopieczny zna i lubi. Tymczasowy opiekun powinien zadbać również o czystą, świeżą wodę i porządek w kuwecie. Niektórzy właściciele decydują się na hotele dla zwierząt. Przy czym należy zawsze odpowiednio wcześniej i bardzo dokładnie sprawdzić taki obiekt. Warto również zasięgnąć naprawdę niezależnych i obiektywnych opinii.

Ulubiona karma dla kota

Ulubiona karma dla kota

Bardzo miłą perspektywą jest na pewno wyjazd z ukochanym futrzakiem, Wbrew pozorom nie jest to takie trudne przedsięwzięcie. Dziś coraz więcej obiektów nastawionych na turystów deklaruje, że chętnie podejmuje gości wraz z ich czworonogami. Wyzwaniem może być podróż. Dlatego warto wcześniej zorientować się jak nasz milusiński znosi jazdę czy tez przelot i skorzystać z porady weterynarza. Jeśli chodzi o jedzenie dla kota w podróży, zdecydowanie lepiej sprawdza się sucha karma. Można ją spokojnie przewozić, zawsze odmierzymy odpowiednią porcję. Kocich przysmaków w puszkach nie należy przechowywać w wyższych temperaturach czy wystawiać na słońce, a ulubioną suchą karmę można praktycznie zawsze mieć przy sobie. I zawsze będzie to zbilansowana dieta, adekwatna do wieku, stanu zdrowia oraz wielkości kociaka.

A zatem wybór tak naprawdę należy do szczęściarzy, którzy mają w domu ulubionego futrzaka. Bez większego trudu można znaleźć ośrodek – hotel, kwaterę, które z otwartymi ramionami witają zwierzaki. Z kolei dobry hotelik dla kotów zapewni naszym milusińskim najlepsze warunki, zabawę oraz odpowiednie jedzenie dla kota.

Zdjęcia: purinaone.pl, Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.