lut 27

Duże i małe psy na wakacjach

Urlop to doskonała okazja, aby spędzać więcej czasu z rodziną, przyjaciółmi oraz z ulubionym czworonogiem. W natłoku codziennych obowiązków nie bardzo mamy czas i siłę ma zabawy, dłuższe spacery. Dlatego planując letnią czy zimową eskapadę, warto zorganizować ją tak, aby również nasz przyjaciel na czterech łapach poczuł się dobrze.

Fot: Shutterstock

Fot: Shutterstock

Co prawda na tle innych krajów europejskich nadal nie prezentujemy się najlepiej, jeśli chodzi o temat jakim są wakacje z psem. Choć trzeba przyznać, że nie brakuje miejsc, w których można wypoczywać razem z milusińskim czworonogiem. Zapewne większość z nas kojarzy tego rodzaju ofertę głównie z domkami letniskowymi. Poniekąd słusznie, jest to zdecydowanie najbardziej dogodna forma zakwaterowania, kiedy podróżuje się z psem. Pamiętajmy jednak, że również wiele hoteli, pensjonatów czy kwater prywatnych, jest otwartych na gości z czworonogami. Szczególnie jeśli są to niewielkie zwierzaki, małe rasy psów, które mieszczą się nawet w specjalnych torebkach.

Fot:purina-proplan.pl

Fot:purina-proplan.pl

Trzeba przyznać, że właściciele domowych zwierzaków mają dziś wiele udogodnień, dzięki którym łatwo i przyjemnie zorganizują urlop w komplecie – rodzina i pies. Nie brakuje obiektów i miejsc na całej turystycznej mapie Polski (i nie tylko), w których psiaki są mile widziane.
A co z dietą? Pełnowartościowe karmy dostępne są nie tylko w bogatym asortymencie, ale również w różnej formie i opakowaniach. A zatem wyjeżdżając z małym pupilem na wakacje, można zabrać ze sobą poręczne opakowanie ulubionej karmy czy małe puszki lub saszetki z jedzeniem. Dobre marki zapewniają również zdrowe jedzenie dla każdego psa. I tak na przykład w ofercie Purina Proplan są karmy dla maluchów, dorosłych psów i seniorów. Zapewnimy pełnowartościową dietę na urlopie imponującym owczarkom czy wyżłom, jak również małym rasom psów – np. uroczym yorkom czy maleńkim chihuahua. Wyjeżdżając z pupilem warto zaopatrzyć się w poręczne opakowanie sprawdzonej karmy. Jak wiadomo zmiana diety jest dla psiaka zawsze obciążeniem i powinna być wprowadzana delikatnie i stopniowo. Zdecydowanie urlop to nie jest dobry czas na takie eksperymenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.