gru 11

Fiński pociąg i 13 godzin zabawy escape room

Popularność gier typu escape room nie maleje. Na przestrzeni ostatnich kilku lat kolejne pokoje zagadek rosną jak grzyby po deszczu, a kreatywność ich twórców wydaje się nie mieć granic. Najlepszym dowodem może być pomysł, na jaki wpadli Finowie, którzy postanowili zafundować wielbicielom takiej rozrywki najdłuższą grę escape room.

kłódka

Fot: Shutterstock

Emocje i dobra zabawa – escape room

Escape room, czyli pokój zagadek, pokój ucieczki, to gra, która szturmem zdobyła rzesze amatorów. Stała się idealnym podarunkiem dla spragnionych mocnych wrażeń i dobrej zabawy nastolatków, świetnym pomysłem na imprezy urodzinowe, firmowe, weekendowe wyjścia, a nawet wieczory kawalerskie. Z reguły odbywa się w niewielkim zamkniętym pomieszczeniu, a uczestnicy gry mają za zadanie wydostać się z niego rozwiązując kolejne zagadki. Escape room może być utrzymany w klimacie kryminału, thrillera, horroru czy klasycznej przygody. Na ogół gra bazuje na znanych motywach filmowych czy literackich.

plakat

Fot: Finnish Railways (VR)

Fiński escape train

Niezwykłą „wariacją na temat” jest pomysł fińskich kolei, które dla wielbicieli emocjonujących rozgrywek przygotowały podróż escape room, a właściwie escape train. W nocnym pociągu z Helsinek do Rovaniemi rozegra się niezwykły wyścig z czasem bazujący na największym klasyku kryminału, jakim jest „Morderstwo w Orient Expressie”. 13-godzinna podróż pod koło polarne upłynie uczestnikom gry na rozwiązywaniu zagadek i ostrej rywalizacji. W grze wezmą udział dwie drużyny dowodzone przez fińskie sławy medialne: aktora teatralnego Riku Nieminena oraz pisarkę i  fankę gier escape room- Katleenę Kortesuo.

pociąg

Fot: Finnish Railways (VR)

Bez wątpienia escape room w zamkniętej przestrzeni pociągu to wydarzenie, które wzbudzi ogromne zainteresowanie. Kto wie, może  tych blisko 1000 kilometrów wrażeń i przygody stanie się jedną z atrakcji turystycznych malowniczej Finlandii?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.