lip 20

Francja inaczej – poznaj uroki Bretanii

Kiedy myślimy o urlopie we Francji pierwszym skojarzeniem jest zapewne słynne Lazurowe Wybrzeże lub wycieczka do Paryża. Na szczęście coraz więcej osób docenia mniej znane i mniej komercyjne miejsca. Chociażby takie jak Bretania.

Klasztor na Wzgórzu Św. Michała, fot: Shutterstock

Klasztor na Wzgórzu Św. Michała, fot: Shutterstock

Bretania to malownicza, historyczna kraina na Półwyspie Bretońskim (na zachodzie Francji). Zdecydowanie nie jest to modne Saint Tropez czy Cannes, niemniej jednak okazuje się, że turyści cenią sobie zarówno tradycyjne rybackie osady, jak i zabytki oraz obcowanie ze sztuką i kulturą w różnych odsłonach.

Największe miasto Bretanii – Lorient, doskonale wpisuje się w oczekiwania turystów. Mamy tu bowiem liczne festiwale, imprezy związane ze sztuką, jak również ogromny targ rybny. Świeżo złowione ryby oraz imponujące owoce morza to magnes dla wielu turystów, szczególnie, że można tu nie tylko zrobić wspaniałe zakupy, ale również zdobyć tradycyjne przepisy na ich przygotowanie. Rybny targ czeka na turystów również Port Louis, tym razem jest to okazja do sobotnich, nocnych zakupów. Warto również docenić wyjątkową architekturę tego miasteczka.
Około 50 km od Lorient leży uzdrowisko Carnac znane głównie z tzw. morza wewnętrznego, czyli zatoki Morbihan. Carnac słynie również z największego skupiska megalitów w Europie (ok. 3 tysięcy skał, które stanęły tu w okresie między 4500 a 2000 r. p.n.e.).

Morbihan, fot: Shutterstock

Morbihan, fot: Shutterstock

La Gacilly to malownicze miasteczko, które docenił sam Yves Rocher – jest on fundatorem oraz inicjatorem imponującego ogrodu botanicznego w tym mieście. La Gacilly jest miejscem cenionym przez twórców z różnych dziedzin – pisarzy, malarzy, rzeźbiarzy, rzemieślników i projektantów. Warto przyjechać tu na doroczny Festiwal Fotograficzny, którego motywem przewodnim jest człowiek i przyroda.
Ze sztuką i malowniczą architekturą spotkamy się także w Pont Aven. Piękno miasteczka cenią sobie szczególnie malarze, dzięki czemu Port Aven może poszczycić się największą ilością galerii sztuki
Co jeszcze ma dla nas Bretania? Na Wzgórzu Św. Michała w Normandii turyści mogą podziwiać słynny Klasztor wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Pont Aven, fot: wikimedia.org

Pont Aven, fot: wikimedia.org

Oczywiście to tylko niektóre z atrakcji Bretanii, która wciąż jeszcze nie jest miejscem mainstreamowym, obleganym i zatłoczonym. Warto zatem uwzględnić ten region w planach urlopowych. Wiele ciekawych ofert noclegowych znajdziemy tutaj: www.edom.pl/noclegi/fr/158/bretania-francja/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.