lip 30

Gdzie Polacy wyjeżdżają na urlop?

Zanim nadejdzie czas podsumowań urlopowych wojaży łatwo zaobserwować, ze wieli Polaków wybrało w w tym roku wakacje w kraju. Mimo to nadal nie brakuje chętnych na zagraniczne eskapady… a jakie kraje cieszą się największym zainteresowaniem. Gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżają na urlop?

sycylia

Sycylia
Fot: Shutterstock

Pierwsza piątka nie jest chyba wielkim zaskoczeniem…:

1. Już od lat liderem wielu rankingów jest słoneczna Hiszpania – atutem jest tu różnorodność krajobrazów, od Wysp Kanaryjskich po Baleary, Ibizę czy Majorkę. To również historyczna, atrakcyjna turystycznie Barcelona czy górzyste pejzaże Rodellar, El Chorro. Znakomita kuchnia, dobre ceny świetna pogoda – to atuty Hiszpanii.

peniscola walencja hiszpania

Peniscola Walencja w Hiszpanii
Fot: Shutterstock

2. Nikogo nie dziwi chyba wysoka lokata Chorwacji, nie tak daleko jak egzotyczne destynacje, można tu dojechać autem, a do tego piękne plaże, rozbudowana infrastruktura turystyczna, dobre ceny. Plaże, historia, zabytki, małe osady i noce życie na Makarskiej… taka jest Chorwacja

istria chorwacja

Istria, Chorwacja
Fot: Shutterstock

3. Wybieramy tez Włochy – Toskanię, Sycylię, ale też historyczny Rzym, Wenecję albo modny Mediolan. Atutem jest też możliwość dotarcia tu tanimi liniami lotniczymi. Włochy to różnorodność – plaże i góry, piękne winnice, kitesurfing, nocne życie, wielka kultura, zabytki i najnowsza moda.

toskania włochy

Toskania, Włochy
Fot: Shutterstock

4. Grecja to zabytki, plaże, zabawa, doskonała kuchnia, Ateny, ale też słynne greckie wyspy. To kraj, do którego trzeba i chce się wracać wielokrotnie, aby poznać jego uroki. Nie sposób podczas jednego pobytu zwiedzić Ateny, Saloniki, poznać Kretę, Kos, Santorini, Zakynthos, Delfy, Mykemy czy wąwóz Samara.

grecja ateny

Ateny, Grecja
Fot: Shutterstock

5. W pierwszej piątce musi być miejsce dla Francji. Wycieczka do Paryża, a może do Disneylandu? Urlop na Lazurowym Wybrzeżu, na Korsyce albo wręcz przeciwnie pobyt w Alpach francuskich.

korsyka francja

Korsyka, Francja
Fot: Shutterstock

Pozostałe lokaty w turystycznym rankingu:
6. Bułgaria
7. Wieka Brytania
8. Niemcy
9. Egipt
10. Turcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.