lut 09

Lanckorona – bajkowe krajobrazy, piękne szlaki i historia

Nie trzeba wcale odjeżdżać daleko od tzw. dużego miasta, aby znaleźć się w miejscu magicznym i niezwykłym. Dla osób mieszkających W Krakowie, dla turystów przebywających w tym pięknym mieście, doskonałym kierunkiem będzie Lanckorona – malownicza wieś, która leży zaledwie 36 km od historycznego grodu Kraka.

Fot:Wikipedia

Fot:Wikipedia

Dzięki temu, że Lanckorona jest położona na najwyższym okolicznym wzniesieniu (Góra Lanckorońska – 550 m n.p.m.), mamy tu naprawdę interesujące szlaki dla amatorów pieszych wędrówek. Lanckorona i okolice to trasy spacerowe:
• czerwona – dawny Trakt Królewski
• zielona- Aleja Zakochanych
• niebieska- droga na Moczary
• żółta – Aleja Cichych Szeptów
• brązowa – droga do Dawnego Kamieniołomu
Warto wiedzieć, że podczas pieszej wycieczki w północnej części Góry Lanckorońskiej, turyści natkną się na imponujące ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. To historyczne miejsce i malownicze krajobrazy wokół są wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
Bez wątpienia pobyt w Lanckoronie to wyjątkowa możliwość aktywnego wypoczynku w połączeniu z obcowaniem z historią i kulturą. Na przykład na lanckorońskim rynku możemy podziwiać okoliczne zabytkowe, drewniane domy.

Jak przystało na miejscowość tak malowniczą oraz interesującą, Lanckorona to także znakomite zaplecze turystyczne i noclegowe. Swoje miejsce znajdą tutaj zarówno osoby, które stawiają na komfortowe pokoje hotelowe czy eleganckie pensjonaty, jak również ci, którzy najlepiej czują się w kameralnych domkach czy też w gospodarstwie agroturystycznym. Co ciekawe uroki Lanckorony doceniają także ludzie sztuki, kultury. Chętnie bywają tu np. Andrzej Wajda, Jerzy Trela czy Wojciech Pszoniak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.