lip 17

Niezwykła kawiarnia Starbucks w Kioto

Charakterystyczne logo, zielone litery i chyba najpopularniejsza kawa na świecie. Starbucks ma już ponad 45 lat i każdego dnia sprzedaje różne rodzaje kawy, słodycze itp. w tysiącach lokali w 50 krajach na świecie. W Japonii marka obecna jest od roku 1996 ma tutaj ponad 1000 kawiarni. Mimo to otwarcie kolejnego lokalu było nie lada wydarzeniem, a nowe miejsce z logo Starbucks na pewno wpisze się na top listy atrakcji turystycznych w Kioto.

budynek, kawiarnia słynnej sieci starbucks, która znajduje się w historycznej Higashiyama

fot: Christopher Jue/Getty Images

Budynek, w którym została uruchomiona tym razem kawiarnia słynnej sieci znajduje się w historycznej Higashiyama – jednej z najstarszych i znakomicie zachowanych dzielnic w Kioto. Mało tego – niegdyś urzędowały tu słynne japońskie gejsze.
Nowa kawiarnia nazywa się co prawda Ninenzaka Yasaka Tea House (nawiązuje do stylu starych japońskich herbaciarni), ale bez wątpienia jest miejsce, w którym można skorzystać z typowego dla Starbucksa menu. Nietypowe jest natomiast wnętrze, otoczenie, wystrój i poniekąd zwyczaje.

wnętrze budynku, kawiarni słynnej sieci starbucks znajduje się w historycznej Higashiyama

Fot: Christopher Jue/Getty Images

wnętrze budynku, kawiarni słynnej sieci znajduje się w historycznej Higashiyama z logiem starbucks na ścianie

Fot: Christopher Jue/Getty Images

Warto zauważyć, że twórcy kawiarni docenili oraz uszanowali okolice i tradycje, budynek, w którym mieści się kawiarnia doskonale pasuje do otaczających go świątyń, tradycyjnych sklepów i zabudowy. Charakterystyczne logo zostało wkomponowane w wystrój – umieszczono je np. na tradycyjnych kurtynach noren. Goście tej niezwykłej kawiarni mogą delektować się ulubioną kawa w znajdujących się na 2 piętrze pomieszczeniach wyposażonych w tatami na podłogach. Obowiązuje tu zwyczaj zdjęcia butów, a zasiada się na specjalnych jedwabnych poduszkach. Oczywiście jest też pomieszczenie ze standardowymi stołami i ławami.

tatami w kawiarni słynnej sieci starbucks, która znajduje się w historycznej Higashiyama

Fot: Christopher Jue/Getty Images

Uroku kawiarni dodaje możliwość wyjścia na ogrody zen, z tzw. tsukubai, czyli granitowymi zbiornikami na wodę umieszczanymi w ogrodach jako jedne z najważniejszych elementów. Klimat wnętrzom nadają m.in. wiszące na ścianach zwoje z lokalnie wytwarzanych tkanin, ozdobione nadrukami nawiązującymi do kawiarni sieci.
Miejsce ma gwarantować nie tylko wyborną kawę, ale także typowy dla japońskich herbaciarni spokój oraz wyciszenie.

.

ogród kawiarni słynnej sieci starbucks, która znajduje się w historycznej Higashiyama

Fot: Christopher Jue/Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.