wrz 08

Noclegi w Zakopanem – tu zrealizujesz bon turystyczny!

Bon turystyczny to dodatek, który został przyznany rodzicom dzieci w 2020 roku. W związku z sytuacją pandemiczną stworzono system, który miał wesprzeć nie tylko rodziny, ale także hotelarzy, właścicieli pensjonatów i atrakcji turystycznych, ponieważ ci przez wiele miesięcy nie mogli prowadzić swojej działalności.

Bon niestety niedługo straci ważność, więc warto rozważyć wyjazd z rodziną w góry. Noclegi w Zakopanem wciąż czekają na turystów.

Bon turystyczny – ważność do końca września

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który przyznaje i wypłaca świadczenie przypomina, że bon turystyczny ważny jest do 30 września 2022 roku. Z dodatku wciąż nie skorzystało nawet 700 tys. osób.

Teraz jest najlepszy czas na to, by wyjechać na wakacje, za które można zapłacić nawet 500 złotych mniej, bo tyle przysługuje rodzinie z jednym dzieckiem.

Osobami uprawnionymi do jego otrzymania są rodzice oraz opiekunowie dzieci, którzy mają prawo do 500+. Płatności bonem można dokonać w 26 tys. różnych firm na terenie Polski, między innymi w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, na campingach.

Można nim pokryć wyjazd zorganizowany dla dzieci oraz pobyt rodzinny w dowolnym miejscu, na przykład w polskich górach.

Rodzinne atrakcje Zakopanego

Dlaczego to właśnie Zakopane warto wybrać na rodzinne wakacje? Nie brakuje tutaj malowniczych szlaków pieszych, jak również atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach i całych rodzinach.

Już samo spacerowanie po uliczkach Zakopanego przynosi sporo wrażeń, a zmiana otoczenia, poznawanie góralskich tradycji oraz smakowanie tutejszych potraw jest doskonałą odskocznią od codziennych trosk.

Jedną z tras, którą można pokonać z maluchami jest Dolina Strążyska – prawdopodobnie najłatwiejsza trasa w Tatrach. Można się z niej udać między innymi na Sarnią Skałę, Przełęcz w Grzybowcu, Wyżnię Kondrackiej Przełęczy czy dojść na Giewont. Spacer do Doliny pokonają nawet rodzice z dzieckiem w wózku.

Gubałówka to sztandarowy punkt rodzinnych wycieczek w Tatrach. Można tutaj wejść, wjechać kolejką lub wyciągiem krzesełkowym, a nawet podjechać samochodem. Z Gubałówki rozciąga się piękny widok na Tatry i panoramę Zakopanego. Na miejscu można skorzystać z oferty restauracji, kupić góralskie pamiątki albo delektować się gorącym oscypkiem.

Kiedy dzieci są już starsze i mają niejeden dłuższy spacer za sobą, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się nad Morskie Oko. Zwykle jest to trasa bardzo zatłoczona, ale warto ją pokonać dla wspaniałych widoków i odpoczynku wśród zieleni.

Jeśli dzieciaki kochają wodę, w Szaflarach, nieopodal Zakopanego działają termy Gorący Potok. Zewnętrzne baseny zawsze mają temperaturę 34-40 stopni Celsjusza, więc nawet pod koniec września można się tutaj wymoczyć i wykąpać. Dzieciaki mogą skorzystać ze zjeżdżalni, a dorośli popływać w wodzie siarkowej. W kompleksie jest bar, wodna strefa dmuchańców, restauracja, strefa saun, a nawet park linowy.

Motylarnia w Zakopanem to znakomite miejsce na niepogodę – pełne fascynujących, wielobarwnych motyli, które pochodzą z całego świata. To zdecydowanie zakopiańska atrakcja dla miłośników ciekawych stworzeń.

Noclegi w Zakopanem – zarezerwuj i opłać bonem

Niezależnie od tego, jak dużą rodziną podróżujecie i czy chcecie wyjechać na tydzień, kilka dni czy weekend, potrzebujecie wygodnego miejsca do spania i zregenerowania sił.

Noclegi w Zakopanem: apartamenty nowoczesne i w stylu góralskim, chatki góralskie i domki kempingowe możecie zarezerwować w portalu https://www.zakopaneapartamenty.pl/ i opłacić przy pomocy bonu turystycznego.

Przy pomocy intuicyjnej wyszukiwarki określicie swoje oczekiwania dotyczące powierzchni lokalu, ilości pokojów, standardu, wyposażenia i położenia względem wybranych atrakcji turystycznych. Następnie je zarezerwujecie i opłacicie przy pomocy bonu. Transakcja nie sprawi żadnych kłopotów, a bon uda się wykorzystać.

Pobyt w Zakopanem to zawsze doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną, niezależnie od wieku pociech i ich zainteresowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.