mar 14

Zobacz Poznań na fotografii i na własne oczy

Turystyczne eskapady, wycieczki, weekendowe wyprawy nie muszą wcale oznaczać dalekich i długich wyjazdów. Nie zawsze pogoda sprzyja leżeniu pod gruszą czy agroturystycznym zdrowym wypadom. Wiele mówi się obecnie o turystyce miejskiej, zarówno w kontekście tzw. turystyki industrialnej, jak również zwiedzania i poznawania miast. A warto wiedzieć, że wiele polskich miast to prawdziwy skarbiec dla każdego turysty.

koziołki

Fot: wikipedia, poznańskie koziołki

Poznań to kolejny punkt na mapie, którego wręcz nie można pominąć, planując miejskie wyjazdy. Potwierdzają to chociażby statystyki (a liczby nie kłamią…), które plasują Poznań na czwartym miejscu pod względem odwiedzin przez turystów. Można powiedzieć, że miasto ma wszelkie niezbędne atuty. Położenie, potencjał, rozwój, historię. Poznań leży malowniczo na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą. Jest historyczną stolicą Wielkopolski i najważniejszym miastem w regionie. Stanowi ważny ośrodek gospodarczy, ekonomiczny, ale także kulturalny, akademicki i naukowy. Nie można oczywiście zapomnieć, że działa tu największe centrum wystawiennicze w Polsce, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie. Niewątpliwie jest to jeden z istotnych celów wizyt zawodowych, biznesowych, ale i turystycznych.

poznań w czasie burzy

Fot: flash-group.pl

Oczywiście nie samymi Targami Poznań stoi. Znajdziemy tu właściwie wszystko. Rezerwaty przyrody – Meteoryt Morasko i Żurawiniec, imponujące trasy turystyczne (Trakt Królewsko-Cesarski, Szlak Piastowski, Szlak Romański, Trasa Kórnicka, Wielkopolska Droga św. Jakuba), w tym nowy Trakt Królewsko – Carski. Poznań to liczne zabytki, muzea, galerie, piękna Starówka ze słynnym Ratuszem i równie słynnymi Koziołkami. To także znakomita infrastruktura turystyczna, kultura, rozrywka, gastronomia, sport.

ogródek restauracji

Fot: flash-group.pl

Turyści z reguły trafiają do miejsc i obiektów oraz wydarzeń promowanych, mainstreamowych. Dlatego warto czasem poszukać „poznańskiego spojrzenia” na miasto. Na przykład na zdjęciach. Fotografia Poznania, widoki, miejsca widziane z bliska, dają nam zupełnie inną perspektywę. Doskonałym przykładem może być chociażby wirtualna „galeria” – fotografia Poznań (kliknij) Flash Group. Widzimy tu znane miejsca, dumę Poznania drużynę piłkarską, kameralne zdjęcia z restauracji i z ważnych wydarzeń. Budynki, ulice, ludzie… miasto, Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.