lis 07

Rok 2016 – podróże z National Geographic

National Geographic to marka, która nie wymaga rekomendacji. Magazyny National Geographic i National Geographic Traveler cieszą się wielkim zaufaniem wielbicieli podróżowania. Nic więc dziwnego, że wskazówki i porady redaktorów wydań krajowych są traktowane bardzo prestiżowo. Szczególnie kiedy są to sugestie dotyczące kierunków i miejsc, które warto uwzględnić w podróżniczych planach na rok 2016. Warto wiedzieć, że na tej liście są także piękne, polskie Mazury.

Mazury, fot: Shutterstock

Mazury, fot: Shutterstock

Na liście prezentowanej przez National Geographic nie brakuje kierunków, miast, krajów uznanych za kultowe wśród turystów. Są regiony nam bliskie, ale i te egzotyczne. A zatem mamy nasze swojskie Mazury, nazwane przez redakcje typową polską prowincją. Przy czym nie ma w tym żadnego, pejoratywnego wydźwięku. Doceniono Mazury za polodowcowy krajobraz, 2000 jezior, lasy, przyrodę, a także za modne kurorty i prawdziwe zacisza.

Pozostając w Europie warto zwrócić uwagę na propozycję jaką jest Dunaj, czyli druga co do długości europejska rzeka. Podróż wzdłuż Dunaju pozwala odwiedzić Niemcy, Austrię, Słowację, Węgry, Chorwację, Serbię, Bułgarię, Rumunię, Mołdawię i Ukrainę. Na trasie są tak wyjątkowe miejsca jak Wiedeń, Budapeszt czy zamki austriackie.
Glasgow to kolejna interesująca sugestia ze strony redakcji. Podkreśla się szczególnie, że jest to miasto nowoczesne, które żyje, rozwija się, stało się stolicą kulturalną i artystyczną.
W Europie warto również odwiedzić według National Geographic francuskie Złote Wybrzeże (Burgundia), czy też Capability Brown’s Gardens (Wielka Brytania).

Glasgow, fot: istock

Glasgow, fot: istock

Egzotyka, odległe zakątki świata. Oczywiście również w tym zakresie redakcje mają wiele do zaproponowania. Zachęcają np. do odwiedzenia Filipin, zwanych krainą 7000 wysp. Ciekawie wygląda zaproszenie do Urugwajau, dotychczas pomijanego w turystycznych rankingach. Tymczasem jest to na pewno najspokojniejsze państwo w tym regionie (Montevideo uznano najbezpieczniejszą stolicą Ameryki Południowej).
Dla tych, których pociągają tajemnicze, nie poznane miejsca idealnym kierunkiem będzie jeden z najbardziej tajemniczych krajów na świecie – himalajskie królestwo Bhutan.
Wśród propozycji National Geographic znalazły się także Brazylijskie Rio Grande, delta Okavango w Bostwanie, Bermudy, Grenlandia, Park Hawajskich Wulkanów, japońskie Hokkaido, Nowy Jork, Seszele, San Diego i Tijuana, Winnipeg w Kanadzie oraz Georgia Południowa w Antarktyce.

Filipiny, fot: istock

Filipiny, fot: istock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.