lis 29

Senne Civitacampomarano i wyjątkowy żywy internet

Miasteczko o jakże skomplikowanej nazwie Civitacampomarano mieści się we włoskiej prowincji Campobasso. Zapewne nadal byłoby senną mieściną zamieszkałą przez kilkaset osób w większości w podeszłym wieku, gdyby nie wyjątkowy i oryginalny projekt o nazwie Web 0.0.

twitter

Fot: streetartnews.net

Maleńka miejscowość stała się popularna za sprawą mediolańskiego artysty o pseudonimie Biancoshock, który jest znany z niezwykłych pomysłów z zakresu tzw. street artu (sztuki ulicznej). Najpierw jednak była inicjatywa lokalnych władz, które chciały ożywić senne miasteczko leżące na uboczu turystycznych szlaków. W tym celu zorganizowano festiwal street artu, który zaowocował wieloma efektownymi muralami. Największą atrakcją okazał się jednak wspomniany projekt Web 0.0, który przemienił historyczne centrum w „żywy internet”.

fb

fot: streetartnews.net

Przewrotna i dowcipna metamorfoza wprowadzona przez mediolańskiego artystę umieściła najbardziej znane internetowe znaki, logotypy jako oznaczenia popularnych i uczęszczanych miejsc. Szczególnym „smaczkiem” projektu jest fakt, że wielu mieszkańców Civitacampomarano to starsze osoby, które nie korzystają w ogóle z internetu. Tymczasem Biancoshock wprowadził najpopularniejsze serwisy i znaki do ich codziennego życia.
I tak na przykład na budce telefonicznej widzimy napis Whatsapp, na ulubionej ławeczce tutejszych pań widnieje teraz słynny ptaszek Twittera. Dom miejscowej wszystkowiedzącej „cioci Cesiry” ozdabia logo Wikipedii, a w salce telewizyjnej pubu ustawiono krzesła z napisem youtube. Lokalny handel również doczekał się zabawnych szyldów – sklep spożywczy ma znak ebay, a apteka logo antywirusowego avasta.

youtube

Fot: streetartnews.net

 

avast

Fot: streetartnews.net

Bez wątpienia ten koncept sprawił, że dotychczas zupełnie nieznana mała mieścina, może stać się celem wielu wycieczek i turystycznych wyjazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.