lip 28

Sierpniowe spotkanie z tajemnicami na Zamku Książ

Tajemnice, poszukiwania skarbów – to wręcz idealny pomysł na wakacyjną przygodę i to dla każdego. Taką możliwość zapewnią nam organizatorzy trzeciej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic, który rozpocznie się 14 sierpnia na Zamku Książ w Wałbrzychu.
Tegoroczne spotkania wielbicieli historii i tajemnic będą poświęcone fascynującym okresom, będą to bowiem średniowiecze oraz zakończenie II wojny światowej i pierwsze lata powojenne.

Fot: festiwaltajemnic.pl

Fot: festiwaltajemnic.pl

Jak łatwo się domyślić nie obędzie się bez historii dotyczących zaginionych w czasie działań wojennych dzieł sztuki. Będą to również niesamowite i autentyczne opowieści ludzi, którzy mieli udział w ich odzyskiwaniu. W trakcie Festiwalu będzie można m.in. wysłuchać wykładów Jerzego Cery, który przeszukiwał jaskinie w Górach Sowich czy prof. Macieja Trzcińskiego – archeologa i kryminologa.
W ramach poznawania historii wojennej i powojennej obejrzymy widowiska historyczne prezentujące najbardziej znane akcje „żołnierzy wyklętych”. Pojawią się też byli żołnierze sił specjalnych, którzy zademonstrują elementy szkolenia brygady „Cichociemnych” oraz komandosów I Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

Fot: festiwaltajemnic.pl

Fot: festiwaltajemnic.pl

Historia średniowieczna na Festiwalu Tajemnic to m.in. opowieści o słowiańskich poganach oraz spektakularna inscenizacja bitwy znanej z ekranizacji „Starej Baśni”. Będą również inne atrakcje, takie jak spotkanie z wieszczką, opowiadania o skarbach ukrytych na Ślęży czy prawdziwie średniowieczne przysmaki.
Warto również zaglądać do Sali kinowej Zamku Książ, gdzie będzie można obejrzeć ciekawe filmy, np. o Cichociemnych, o skradzionych dziełach sztuki. Dostępne będą pozycje książkowe dotyczące tematyki Festiwalu np. „Ślęża dla odkrywców” Joanny Lamparskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.