lut 02

Stawiamy na turystykę krajową!

Zdecydowanie jesteśmy za tym, aby swoje znać i chwalić. Pamiętajmy również, że atrakcyjne turystycznie miejsca to nie tylko modne nadmorskie kurorty czy Zakopane w górach. Warto zatem dowiedzieć się jakie niespodzianki i nowości czekają na entuzjastów turystyki krajowej.

http://www.bialowieza.gmina.pl

fot:www.bialowieza.gmina.pl

Na początek atrakcja, którą warto poznać jeszcze teraz, w sezonie zimowym. Otóż na terenie Puszczy Białowieskiej uruchomiono pierwszą, 10-kilometrową trasę dla narciarzy biegowych. Krajobrazy i plenery na trasie są bardzo interesujące, prowadzi ona m.in. przez Park Pałacowy przy siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego, wzdłuż ulic, przez tereny leśne przy parku narodowym. Co ciekawe na niektórych odcinkach można nawet zobaczyć słynne białowieskie żubry. Jest to niewątpliwie doskonały pomysł na podniesienie atrakcyjności regionu w sezonie zimowym. Warto wiedzieć, że również Augustów, znany dotychczas z letnich wyjazdów, będzie bardziej atrakcyjny zimą. Niedawno oddano do użytku nowe ścieżki pieszo- rowerowo- narciarskie. Cała trasa przebiega m.in. wzdłuż Netty, przez Kanał Augustowski i jezioro Necko.

Ciekawą propozycję na sezon letni przygotowuje się w warmińsko-mazurskim. Latem ma zostać uruchomiony szlak drezyn rowerowych na trasie Czerwonka – Orzysz. Jest to pięknie położony odcinek pomiędzy Mrągowem a Mikołajkami. Trasa zapowiada się bardzo malowniczo. Zaczyna się w Mrągowie, biegnie przez Kosewo – obok jezior Probarskiego i Juksty. Po drodze spotkamy takie atrakcje jak Muzeum i Ferma Jeleniowatych, dwór z połowy XVIII wieku w Baranowie, mormońska wieś Zełwągi, bunkry i Muzeum Reformacji Polskiej. Drezyny to czteroosobowe pojazdy, napędzane siłą mięsni – jak na rowerze, a przejazd nimi zajmuje ok. 1,5 godziny. Ale niedaleko Mikołajek czeka kolejna atrakcja – wpisany na listę UNESCO rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno – jedna z największych europejskich siedzib ptactwa wodnego. Trzeba przyznać, że jest to bardzo interesująca inicjatywa, oby doszła do skutku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.