maj 30

Święto historii i nauki – INDUSTRIADA

Połączmy przyjemne z pożytecznym, spędźmy czas zgodnie z coraz bardziej popularnym trendem – turystyki industrialnej, miejskiej. Kto by pomyślał, że śląskie województwo może stać się celem turystycznych eskapad, że zapewni niezapomniane wrażenia i wyjątkowy weekend.

Fot: industriada.pl

Fot: industriada.pl

Okazją do spotkania, niezwykłych wrażeń, przygód i zdobywania wiedzy jest oczywiście INDUSTRIADA. Obiecująco prezentują się statystyki i liczby – 376 wydarzeń, 44 zabytki techniki, 49 tras do zwiedzania. Nawet nie wchodząc w szczegóły (a jest ich bardzo dużo) dowiemy się, że w ramach tej wyjątkowej imprezy można uczestniczyć w koncertach, pokazach, warsztatach, grach i zabawach. To wydarzenie stworzone specjalnie dla ludzi ciekawych świata, miłośników nauki, techniki, pasjonatów związanej z nimi historii. To święto wyjątkowego przedsięwzięcia, jakim jest Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego*. Przy czym inicjatywa jest dostępna praktycznie przez cały rok, natomiast INDUSTRIADA to dwudniowe święto, które odbędzie się w dniach 10-11 czerwca.

*”Szlak Zabytków Techniki jest tematycznym, samochodowym szlakiem turystyczno-kulturowym, łączącym obiekty związane z kulturą dziedzictwa przemysłowym województwa śląskiego. Obecnie w jego skład wchodzi 36 obiektów. W 2008 r. otrzymał Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego produktu turystycznego w kraju. W styczniu 2010 r. jako jedyny szlak z Europy Środkowej i Wschodniej dołączył do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. W październiku 2010 r.  nagrodzony został Złotym Medalem Targów Poznańskich dla najlepszego produktu turystycznego w Polsce” (inf: http://www.zabytkitechniki.pl)
Fot: industriada.pl

Fot: industriada.pl

W ramach weekendowej imprezy dotkniemy prawdziwej historii nauki i techniki – na lądzie, w powietrzu, na wodzie i pod wodą. Zwiedzimy kopalnie, osiedla robotnicze, fabryki, browary, przejedziemy się kolejką wąskotorową i zobaczymy z bliska śluzę wodną.
Impreza odbywa się w 27 miastach w województwie śląskim i mimo najszczerszych chęci trudno byłoby uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach. Wychodząc na przeciw uczestnikom, na stronie internetowej i w wersji na urządzenia mobilne działa bardzo pożyteczna aplikacja – Moja Industriada, dzięki której możemy stworzyć indywidualny plan na Święto Szlaku Zabytków Techniki. Wystarczy zaznaczyć dowolny punkt programu, co automatycznie dodaje go do naszej osobistej industrialnej marszruty.

Fot: industriada.pl

Fot: industriada.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.