lis 27

Świnoujście jako baza wypadowa do Danii i Szwecji

Nazywane krainą 44 wysp, twierdzą na wyspach lub polskim Amsterdamem. Świnoujście, bo o nim właśnie mowa, to wyjątkowe miejsce na mapie naszego kraju. Będące najdalej wysuniętym na północny-zachód miastem w Polsce, co roku przyciąga rzesze miłośników nadbałtyckich plaż. Znany i ceniony od lat kurort wypoczynkowy oferuje wiele atrakcji na znakomity urlop – zarówno w sezonie, jak i poza nim. Zwłaszcza, że Świnoujście świetnie sprawdzi się również jako baza wypadowa podczas podróży do Danii oraz Szwecji. Podpowiadamy, jak zaplanować pobyt w mieście, ile kosztuje przeprawa promowa oraz jaki hotel przy morzu zarezerwować!

Dlaczego warto warto rozpocząć podróż od Świnoujścia?

Założone w 1743 roku Świnoujście, leżące nad cieśniną Świna, to marka sama w sobie – miasto, którego nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Jedna z najpopularniejszych miejscowości na zachodnim krańcu polskiego wybrzeża, rokrocznie wita dziesiątki tysięcy urlopowiczów. Nic dziwnego, tłumy turystów odwiedzających Świnoujście to zasługa atrakcji, jakie czekają na nich w tym pięknym zakątku kraju, położonym na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór oraz kilkudziesięciu mniejszych wysepkach.

Wbrew pozorom, Świnoujście to jednak znacznie więcej niż tylko plaża – choć i ta jest tu wyjątkowa, bo najdłuższa na całym wybrzeżu Bałtyku. Oprócz niej, w planie zwiedzania warto uwzględnić także jedną z wyższych (65 metrów) latarni morskich w Europie, mogący pomieścić aż 400 statków port jachtowy oraz Muzeum Rybołówstwa z bogatymi zbiorami okazów morskiej fauny i flory. Świnoujście to też liczne fortyfikacje na czele z Fortem Anioła, Fortem Gerharda oraz Podziemnym Miastem, otwartymi dla zwiedzających. Miłośnicy morskich klimatów z miejsca docenią z kolei zdrowotne działanie morskiej bryzy, którą najlepiej inhalować podczas porannych spacerów brzegiem morza. Wdychanie wzbogaconego jodem powietrza to świetny sposób na wzmocnienie odporności organizmu.

O jego stan zatroszczyć można się również z słynnych świnoujskich uzdrowiskach, specjalizujących się w leczeniu chorób dróg oddechowych, zwalczaniu dolegliwości reumatologicznych czy rehabilitacji ortopedycznej. Na pobyt w kąpielisku, zdobywającym rokrocznie prestiżową Błękitną Flagę, warto zdecydować się zwłaszcza przy okazji planowania dalszej wycieczki promem ze Świnoujścia do Szwecji lub Danii. Wystarczy dodatkowy dzień lub dwa przed przeprawą, by zobaczyć większość atrakcji okolicy, wypocząć w komfortowym hotelu przy morzu, a następnie wsiąść na prom i kontynuować podróż.

Rejs promem do Szwecji lub Danii

Dogodnie położone Świnoujście to idealna baza wypadowa dla osób planujących zagraniczne wycieczki. Ze znajdującego się w mieście Terminala Promowego Świnoujście regularnie kursują morskie promy do Ystad w Szwecji oraz do Kopenhagi w Danii. Zgodnie z prognozą na rok 2018, w porcie zawinąć ma aż 3700 promów, a liczba obsłużonych pasażerów przekroczyć ponad milion pasażerów. Przyjrzyjmy się nieco bliżej rozkładom kursowania promów ze Świnoujścia do Szwecji i Danii.

promem do szwecji z polski

Promy ze Świnoujścia do Ystad w Szwecji

Całoroczne, poranne i wieczorne połączenia realizowane są przez dwóch armatorów:

Polferries (promy Baltivia i Mazovia): Świnoujście-Ystad codziennie godz. 12:30 (dopływa o 19:00), codziennie godz. 22:30 (dopływa 6:15), codziennie poza niedzielą i poniedziałkiem godz. 01:15 (dopływa 9:15), w każdą niedzielę godz. 19:00 (dopływa 5:00),
Unity Line (promy Polonia i Skania): Świnoujście-Ystad codziennie godz. 13:00 (dopływa 20:15), codziennie 23:00 (dopływa 6:30).

Promy ze Świnoujścia do Kopenhagi w Danii

Przeprawa promem Polferries ze Świnoujścia do Danii via Ystad (zgodnie z podanym wyżej rozkładem) obejmuje darmowy przejazd przez most Öresund dla pasażerów pieszych i i zmotoryzowanych. Z Ystad do centrum Kopenhagi podróżujący mogą skorzystać z bezpłatnego połączenia autobusem linii 866 (czas przejazdu to 1 godzina 15 minut).

Szczegółowe informacje o rozkładzie rejsów promów ze Świnoujścia do Szwecji i Danii znaleźć można na stronach internetowych przewoźników.

Ile kosztuje rejs promem ze Świnoujścia?

Koszt przeprawy promem ze Świnoujścia do Ystad w Szwecji:

Polferries – dorośli – 226 zł dwie strony w dzień, 345 zł w dwie strony, 189 zł w jedną stronę w sezonie niskim / 281 dwie strony w dzień, 396 zł w dwie strony, 216 zł w jedną stronę w sezonie wysoki, dzieci do lat 7 podróżują bezpłatnie, zniżki dla dzieci w wieku 8-14, emerytów i rencistów oraz studentów do 26 r.ż., bezpłatny przewóz rowerów, przewóz samochodu płatny dodatkowo w zależności od długości i wysokości pojazdu

UnityLine – dorośli – 207 zł w jedną stronę, 363,40 zł w dwie strony, dzieci do lat 7 podróżują bezpłatnie, dzieci w wieku 8-14, studenci do 26 r.ż. oraz emeryci i renciści – 156,40 zł w jedną stronę, 289,90 zł w obie strony, bezpłatny przewóz rowerów, przewóz samochodu płatny dodatkowo w zależności od długości i wysokości pojazdu.

Koszt przeprawy promem ze Świnoujścia do Kopenhagi via Ystad:

Polferries – dorośli – 292 zł dwie strony w dzień, 447 zł w dwie strony, 244 zł w jedną stronę w sezonie niskim / 347 dwie strony w dzień, 499 zł w dwie strony, 267 zł w jedną stronę w sezonie wysokim.

Bilety na promy do Szwecji i Danii ze Świnoujścia kupić można bezpośrednio u przewoźników oraz u polskich i zagranicznych agentów. Rezerwacji kabin noclegowych najlepiej dokonywać z wyprzedzeniem, zwłaszcza w wysokim sezonie.

Gdzie zatrzymać się w Świnoujściu?

Źródło: Hotel Cis w Świnoujściu

Popularność Świnoujścia jako kąpieliska, jak i bazy wypadowej dla podróży promem do Szwecji i Danii, wpływa na nieustanny rozwój oferty noclegowej miasta. Bogaty wybór hoteli przy morzu sprosta oczekiwaniom klientów o różnych potrzebach względem standardu oraz możliwościach finansowych. Osobom poszukującym komfortowego i atrakcyjnego cenowo apartamentu w Świnoujściu polecamy noclegi w Hotelu Cis.

Obiekt usytuowany w dogodnej odległości od plaży, oferuje wysokiej jakości pokoje 1-osobowe (od 140 zł), 2-osobowe (od 190 zł), 3-osobowe (od 245 zł) oraz 2-osobowe w wersji deluxe (od 330 zł). W kameralnym i pachnącym domem hotelu każdy z gości będzie miał do swojej dyspozycji przestronny, kompleksowo wyposażony pokój z balkonem i dostępem do internetu. Dzięki miłej obsłudze pobyt w hotelu, poprzedzający podróż promem do Ystad lub Kopenhagi, upłynie w niezapomnianej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.