lip 19

Urlopowe dylematy – co spakować na wakacje

Jedziemy na camping, koniec z komfortowymi hotelami! A może jeszcze krok dalej…? Wakacje pod namiotem, jak za dawnych (harcerskich) lat! Można też planować urlop w zupełnie innym stylu – jacht, surfing, korty tenisowe, pole golfowe, czyli aktywny wypoczynek w wersji prima sort. Niezależnie od tego jak mamy zamiar spędzić wakacje i jaką formę aktywności wybieramy, zawsze stajemy przed wyzwaniem – pytaniem: Co zabrać na wakacje? Jak spakować bagaż, aby nie przytłoczył nas ciężarem i rozmiarem. Ale nie chcemy również skonstatować na miejscu, że nie mamy wielu ważnych rzeczy, bez których pod namiotem będzie trudno lub kosztują krocie w modnym kurorcie.

pakowanie

Fot: Shutterstock

Niewątpliwie pakowanie bagażu to jeden z trudniejszych i stresujących momentów w całym urlopowym zamieszaniu. Rzeczy na ogół jest za dużo, a miejsca w walizkach i plecakach za mało. Tak się dziwnie składa, że kiedy decydujemy o tym, co zabrać na wakacje, zdarza nam się tracić zdrowy rozsądek. W efekcie może zdarzyć się tak, że z urlopu przywieziemy sporo rzeczy, których nawet nie wyjęliśmy z bagażu. Bardzo ciekawe i praktyczne podejście do tego zagadnienia można znaleźć w artykule pod wymownym tytułem „Co zabrać na wakacje? Pakujemy gadżety podróżne”.

walizka

Fot: stylist.co.uk

Zwróćmy uwagę na to, że w pierwszej kolejności należałoby zastanowić się nad tym, czego nie warto umieszczać na liście rzeczy do spakowania. Nikt chyba nie potrafi uzasadnić rozsądnie spakowania szklanek, łyżeczek i talerzyków na wyjazd do hotelu czy ośrodka wypoczynkowego. Równie celowe będzie umieszczenie w bagażu pod namiot ulubionej poduchy, która wypełni pół plecaka. W artykule rozprawiono się również z modnymi, turystycznymi gadżetami, które na ogół nie są w ogóle przydatne.

Co spakować na wakacje...?

Co spakować na wakacje…?

Taka selekcja negatywna to doskonały wstęp do tego, aby zastanowić się nad tym co w bagażu warto umieścić. Zgodnie z dobrymi radami zawartymi w artykule są tylko trzy rzeczy, których nie może zabraknąć w bagażu. Są to paszport, pieniądze oraz stale przyjmowane leki. Istotę mądrego pakowania świetnie odzwierciedla grafika – od razu widzimy, że nie ma uniwersalnych rozwiązań. Tak naprawdę wiele zależy od formy wypoczynku, miejsca, a także środka lokomocji (np. waga bagażu w czasie podróży lotniczej). Nie da się ukryć, że pakowanie może być wyzwaniem, ale warto wiedzieć, że jak we wszystkich dziedzinach – trening czynu mistrza, a zastosowanie podstawowych zasad dość szybko „uczy” efektywnego i mądrego naszykowania bagażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.