cze 20

W Zakopanem zainaugurowano letni sezon turystyczny

Zakopane oficjalnie zainaugurowało sezon letni. Jak co roku w połowie czerwca w zimowej stolicy Polski, wśród licznych atrakcji, otwarto sezon turystyczny, bo przecież Zakopane to wymarzone miejsce na urlop nie tylko wtedy gdy można szusować na nartach. Tłumy turystów przybywają tu co roku również w miesiącach letnich.

giewont

Widok na Giewont
Fot: shutterstock

Zakopane nie wymaga specjalnej rekomendacji, to największy ośrodek miejski w Tatrach, ale przede wszystkim cel turystów z całej Polski (i nie tylko) praktycznie przez cały rok. Do najwyżej położonego miasta w Polsce przyjeżdżamy dla Krupówek, Gubałówki, widoku na Giewont, dla wyjątkowej atmosfery, malowniczych pejzaży, góralskiej muzyki, kultury, tradycji i pysznego jadła.

krupówki

Krupówki w sezonie
Fot: shutterstock

Tegoroczna inauguracja w dużej mierze skupiła się na tym, co w Zakopanem najpiękniejsze i najważniejsze, czyli na lokalnym folklorze w muzyce, strojach i sztuce. Zresztą cały sezon letni ma obfitować w wydarzenia kulturalne. W planach są m.in. spektakle teatralne na placu Niepodległości w każdą niedzielę, obchody Roku Karola Szymanowskiego, plenerowe kino letnie, Festiwal Muzyki Organowej oraz największa impreza wakacyjna, czyli Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.
Nic więc dziwnego, że na dobry początek zagrały góralskie kapele, a jedną z głównych atrakcji była wystawa „Przewodnik dla Ceprów”, przedstawiająca poszczególne elementy stroju góralskiego w formie przewodnika. Wystawa będzie czynna przez całe lato

plakat zakopane otwarcie sezonu letniego

Fot: zakopane.pl

Atrakcje inauguracji zakopiańskiego lata to również kolorowy i głośny korowód przy dźwiękach góralskiej muzyki, koncert Hani Rybki z Przyjaciółmi oraz zespołu regionalnego Giewont. Sezon letni przywitano oczywiście smacznie, po góralsku, serwując regionalne dania w licznych karczmach, barach i restauracjach.

punkt widokowy na góry

Fot: shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.