sty 16

Warto wymieniać waluty online

Urlop zagranicą, wymarzona egzotyczna wycieczka mają być przyjemnością. Zanim jednak poznamy najciekawsze miejsca w Londynie, Paryżu lub w Rzymie, zanim docenimy uroki alpejskich stoków albo z bliska zobaczymy prawdziwy nowojorski korek, trzeba się do wyjazdu odpowiednio przygotować. Poza spakowaniem bagażu i logistyką wyprawy niezwykle istotne jest również zapewnienie sobie odpowiednich funduszy, w czym pomocna będzie możliwość wymiany waluty online.

alior - kantor walutowy online

Fot: aliorbank.pl

Nie od dziś wiadomo, że internet i usługi finansowe, bankowe to idealne i bardzo praktyczne połączenie. Bez wątpienia w przypadku walutowych kwestii jest to szczególnie istotne. Chodzi zarówno o korzystne kursy, jak i bezpieczeństwo transakcji. Dobrym rozwiązaniem jest na pewno opcja wymiany waluty online w banku, który prowadzi nasze inne rachunki, tak jak ma to miejsce w przypadku Alior Banku.

zakupy

Czasem na urlopie kupujemy za gotówkę
Fot: getty images

Jak przystało na ofertę online całą rejestrację można przyprowadzić za pośrednictwem internetu, czyli w każdym dogodnym momencie lub kiedy jest taka potrzeba. Na plus zapisuje się również różnorodność dostępnych walut (14, w tym 13 zagranicznych). Dla posiadaczy rachunku w Alior Banku jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ wymiana waluty online przebiega pomiędzy rachunkami klienta, bez konieczności przelewania środków na obce konta. Poza tym mamy tu do czynienia z produktem bankowym, a zatem środki na rachunkach walutowych są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

karty alior bank

Innym razem przyda się karta
Fot: aliorbank.pl

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo środków warto również wiedzieć, że kantor online wychodzi naprzeciw także klientom, którzy za najpewniejsze uważają dolary czy funty ukryte w dobrze strzeżonym portfelu. Można zatem skorzystać z wypłaty gotówki w jednej z placówek banku (w PLN, EUR, USD, GBP). Wolisz płacić kartą? Nic prostszego. Do rachunków w euro, dolarach amerykańskich i brytyjskich funtach wydawane są karty debetowe wyposażone w PayPass™, pozwalające na realizację transakcji internetowych. Sprawdzą się jako środek płatniczy w hotelu, restauracji czy klubie, jak również przy wypłacie środków w danej walucie bez kosztów przewalutowania. W podróży docenimy również aplikację mobilną, dzięki której można korzystać z kantoru i wymiany waluty online za pośrednictwem smartfona czy tabletu.

ze smartfonem

Praktyczna aplikacja mobilna
Fot: Shutterstock

Proste i sprawdzone rozwiązania są zawsze najlepsze, dlatego mamy tu również prostą rejestrację. Aby korzystać z możliwości wymiany waluty online wystarczy:
• wypełnić formularz rejestracyjny online
• wybrać waluty,
• potwierdzić umowę (symboliczny przelew 1 zł na wskazany rachunek),
• zasilać rachunki i przelewać waluty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.