lut 19

Włóczykij – festiwal dla podróżników

Podróżować warto, wie o tym każdy kto lubi poznawać nowe miejsca, zarówno krajobrazy, szlaki turystyczne, jak i historię, smaki i kulturę. O podróżach warto wiedzieć, słuchać i opowiadać. O tym również wiedzą amatorzy turystyki i wytrawni podróżnicy. To właśnie z myślą o nich organizowana jest kolejna edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij 2015.

fot: wloczykij.com

fot: wloczykij.com

Tegoroczny festiwal to już dziewiąte spotkanie wielbicieli podróżowania. Dzięki tej cyklicznej imprezie Gryfino staje się niekwestionowaną podróżniczą stolicą Polski. W tym roku Festiwal odbywa się na przełomie lutego i marca (potrwa do 1 marca) i obejmuje wiele ciekawych wydarzeń, eventów oraz spotkań.

Jak wiadomo podróżując poznajemy bardzo różne oblicza rodzimych i odległych, egzotycznych zakątków. Spotykamy ludzi, poznajemy tradycję, kulturę, historię oraz kuchnię różnych regionów. Tak samo Festiwal Włóczykij ma wiele odsłon i każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku organizatorzy zapraszają na ciekawe warsztaty, prelekcje, spotkania z podróżnikami, filmy, wystawy, koncerty oraz degustacje potraw z całego świata.

Wśród atrakcji na pewno warto wymienić gości, którzy opowiedzą o swoich podróżach. Na dziewiątym Włóczykiju pojawią się Dawid Kaszlikowski, Eliza Kubarska, Janusz Gołąb, Przemek Kossakowski, Bartek Sabela oraz Aleksander Doba, znany m.in. z samotnej podróży przez Atlantyk. Na Festiwalu mile widziani są najmłodsi wielbiciele podróżowania, z myślą o nich zorganizowano warsztaty i zajęcia w ramach Małego Włóczykija.
Na Festiwalu nie może zabraknąć dobrej muzyki. W tym roku zagrają np. Trzy Dni Później, Błażej Król, 3Moonboys, a także CeZik & Klejnoty.
Jedną z głównych atrakcji jest oczywiście Włóczykij Trip Extreme, czyli rajdy na orientację na dystansie 50 oraz 100 km.
Niewątpliwie Gryfino i Włóczykij to cel wielu amatorów podróżowania, którzy szczególnie cenią sobie indywidualne podróże z dala od modnych kurortów i utartych szlaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.