mar 14

Wrocław dla turysty i do zamieszkania

Niegdyś, wcale nie tak dawno, na wycieczki jeździło się do stolicy. W dobrym tonie było odwiedzić Kraków, wybrać się do Gniezna czy do Poznania. Nie odbierając uroków, wartości i atrakcji wspomnianym miastom, należy stwierdzić, że jeśli chodzi o duże aglomeracje, dziś na pozycję lidera wysunął się Wrocław.

Fot: wroclaw.pl

Fot: wroclaw.pl

Wrocław da się lubić…
Co takiego jest w tym mieście, że praktycznie przez cały rok jest atrakcyjne dla turystów? Oczywiście za ruch w hotelach, pensjonatach czy hostelach odpowiadają nie tylko czysto ci, którzy są tu głównie dla turystycznych atrakcji. Jest to również cel przyjazdów służbowych, zawodowych. Niemniej jednak warto zauważyć, że jest to miasto, które wybieramy także na weekendowe wypady czy też cel urlopowych wyjazdów, mimo że nie kusi plażami albo trasami zjazdowymi.

Fot: Shutterstock

Fot: Shutterstock

Co tam słychać we Wrocławiu?
Wrocław lubimy już za samą atmosferę, za zagospodarowanie i wykorzystanie potencjału tego miasta. Turyści mogą tu niezmiennie podziwiać imponującą Panoramę Racławicką czy też słynne wrocławskie ZOO oraz Afrykarium. Ale czeka na nich także nowatorskie i nowoczesne Centrum Hydropolis, muzea, słynny Ratusz, liczne kina, kluby, eleganckie restauracje i klimatyczne kafejki oraz puby. To wszystko przyczynia się do tego, że miasto praktycznie cały czas tętni życiem. Na słynnym wrocławskim Starym Rynku niemalże zawsze są turyści i „tubylcy”.

Fot: hydropolis.pl

Fot: hydropolis.pl

A może by tak zamieszkać we Wrocławiu?
Jak się okazuje wielbicielom Wrocławia nie wystarcza już odwiedzanie miasta. Zakochują się w nim również studiujący tu młodzi ludzie. Tym bardziej, że jest to miejsce o bardzo silnych tradycjach akademickich. Dzięki temu można powiedzieć, że rynek nieruchomości ma się tu całkiem nieźle. Mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu cieszą się zrozumiałym zainteresowaniem, wynajem to opcja zdecydowanie bardziej przystępna niż np. kupno dobrego metrażu w atrakcyjnych lokalizacjach. Oczywiście poszukiwania ułatwi nam dziś internet. Np. wyszukiwarki takie jak ta http://homla.pl/. Wystarczy sprecyzować tu kryteria, wymagania wobec potencjalnego lokum i wybierać. Oglądać, porównywać i na spokojnie znaleźć swoje własne cztery kąty w tym klimatycznym, atrakcyjnym miejscu.

Fot: shutterstock

Fot: shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.