lut 03

Wrocław w prestiżowym plebiscycie

Wrocław skutecznie umacnia swoją pozycję jednego z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast. Okazuje się, że coraz bardziej doceniają go nie tylko rodzimi turyści, ale również goście z zagranicy. Rok  2016 był wielkim sukcesem dla miasta, które stało się Europejską Stolicą Kultury. Kolejnym wyróżnieniem jest udział Wrocławia w dorocznym plebiscycie organizowanym przez prestiżową organizację European Best Destination.

wrocław

fot: pixabay.com

ESK – sukces Wrocławia

Rok w roli Europejskiej Stolicy Kultury pozwolił zaprezentować miasto szerszemu gronu zagranicznych turystów. Ponadto pozostawił po sobie interesujące obiekty, takie jak np. Pawilon Czterech Kopuł, Teatr Muzyczny Capitol, Narodowe Forum Muzyki, Centrum Kulturalno-Biblioteczne Fama, Wrocławski Klub Formaty, Muzeum Pana Tadeusza, Centrum Historii Zajezdnia. Uruchomiono ciekawe projekty, m.in. Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, Wrocław – Wejście od podwórza, Wrocławski Program Wydawniczy, Wrocławski Dom Literatury i sieci współpracy kulturalnej – Światowa Stolica Książki UNESCO, sieć miast ESK, Koalicja Miast dla Kultury, siec ICORN.

ratusz

Ratusz we Wrocławiu
fot: pixabay.com

Atrakcyjny dla turystów

Z całą pewnością ten prestiżowy tytuł oraz bardzo udany rok wpłynęły na zainteresowanie Wrocławiem. Nowe inicjatywy wzbogacą listę ulubionych atrakcji wrocławskich, takich jak chociażby Ostrów Tumski, ratusz – jedna z najwspanialszych budowli gotycko-renesansowych w Europie Środkowej, Stary Rynek uznany za najpiękniejszy w Polsce i jeden z najpiękniejszych w Europie. Wrocław zachwyca także zielenią, np. Promenadami Staromiejskimi, parkiem Szczytnickim z Ogrodem Japońskim czy ogrodem botanicznym. Wśród turystów Wrocław znany jest także jako miasto 12 wysp i 1000 mostów.

ostrów

Ostrów Tumski
fot: pixabay.com

Plebiscyt trwa – warto zagłosować na Wrocław

Udział w prestiżowym plebiscycie to kolejna szansa na skuteczną promocję. Wrocław staje tu do rywalizacji o miano najlepszego kierunku turystycznego w roku 2018. Głosowanie trwa od 18 stycznie do 8 lutego, a zatem to już ostatnie dni, aby zagłosować na stolicę Dolnego Śląska. Tym bardziej, że Wrocław staje w szranki z naprawdę atrakcyjnymi lokalizacjami, takimi jak: Bruksela, Mediolan, Bilbao, Barcelona, Bohinj (Słowenia), Berlin, Lizbona, Amsterdam, Paryż, Edynburg, Kotor (Czarnogóra), Ryga, Ateny, Colmar (Francja), Londyn, Budapeszt, Wiedeń, Hvar, Praga.

plebiscyt

fot: europeanbestdestinations.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.