maj 15

Wspomnienia i teraźniejszość, czyli urok wakacji w Bułgarii

Dla młodych ludzi sformułowanie wczasy w Bułgarii to po prostu jedna z wielu, atrakcyjnych możliwości, jeśli chodzi o urlopowe wyjazdy. Niewątpliwie jest to jeden z tych kierunków, który zasłużenie odzyskuje dawne powodzenie. Warto bowiem wiedzieć, że za czasów naszych rodziców czy dziadków, Bułgaria była miejscem bardzo popularnym, prestiżowym, wręcz kultowym, jakby dziś powiedziano.

Fot: Shutterstock/ Złote Piaski

Fot: Shutterstock/ Złote Piaski

Przez wiele lat uznawano destynacje takie jak Bułgaria za rodzaj turystycznego reliktu. Daliśmy się ponieść modzie na egzotykę Egiptu, Tunezji czy Maroko. Oczywiście warto poznawać również odległe kulturowo i geograficznie kraje, ale ekonomicznie i naprawdę bardzo atrakcyjnie można spędzać wakacje w Bułgarii. Bliżej, taniej, ciepło i na każdą kieszeń.

Z czym przede wszystkim kojarzy nam się Bułgaria? Oczywiście ze słynnymi Złotymi Piaskami. Piękna plaża, wiele możliwości zarówno dla wielbicieli sportu, jak i amatorów nocnych rozrywek, dla rodzin z dziećmi i dla młodych poszukiwaczy dobrej zabawy.
Udane wakacje i Bułgaria? To także Nesebyr, prawdziwa perła na turystycznej mapie tego kraju. Turyści zgodnie potwierdzają, że Nesebyr całkiem zasłużenie zyskał miano najpiękniejszego miejsca w Bułgarii. Jest to wielowiekowe, historyczne i multikulturowe miasto. Warto wiedzieć, że zostało umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie brakuje tu również okazji do dobrej zabawy – od klubów rozrywkowych po wesoły Aquapark dla całej rodziny.

Bułgaria to również nie lada gratka dla wielbicieli zwiedzania, obcowania z kulturą, sztuką i historią. W tym kontekście na uwagę zasługuje na pewno stołeczna Sofia ze słynną Rotundą, Cerkwią Bojańską oraz zabytkowymi łaźniami tureckimi, synagogami i meczetami.
Piękne krajobrazy, malownicze plenery nadmorskie i górskie. To kolejne atuty Bułgarii. Wręcz obowiązkowo należy zobaczyć na własne oczy tak niezwykłe miejsca jak Park Narodowy Ropotamo czy Rezerwat Przyrodniczy Pobiti Kamani.

Udane wakacje w Bułgarii to również zakwaterowanie na miarę potrzeb i możliwości. Aby znaleźć kameralny domek, okazały apartament czy willę, wystarczy zajrzeć tutaj – http://www.edom.pl/noclegi/bg/bu%C5%82garia/. Komfortowo, wygodnie, w każdym atrakcyjnym turystycznie zakątku kraju, latem i zimą, luksusowo albo ekonomicznie. Tak możemy spędzać urlop w znów modnej Bułgarii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.