sie 03

Zaplanuj weekend – Otwarte Wrota Pogórza

W planach na najbliższy weekend warto wziąć pod uwagę tak malownicze i piękne rejony jak Pogórze Karpackie. Jak wiadomo w Polsce nie brakuje wyjątkowych miejsc, okazuje się, że coraz częściej pojawiają się również naprawdę ciekawe pomysły oraz inicjatywy. Szwankuje może jedynie promocja oraz informacja na temat wydarzeń, takich jak chociażby Otwarte Wrota Pogórza, które będą miały miejsce w dniach 9-10 sierpnia 2014.

Fot:www.pogorze.info

Fot:www.pogorze.info

Na pierwsze spotkanie z atrakcjami Pogórza Karpackiego organizatorzy zapraszają już w piątek 8 sierpnia. I będzie to na pewno mocny akcent, interesująca propozycja – wycieczka z przewodnikiem po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach oraz możliwość podziwiania panoramy z wieży widokowej w Bruśniku.

Główne atrakcje są jednak przewidziane na weekend. W sobotę i niedzielę będzie można np. zwiedzić ratusz wraz wieżą – w Tarnowie oraz w Bieczu. Wycieczki przybliżające region to również wizyty w Muzeach, m.in. w izbie muzealnej w centrum Jodłówki Tuchowskiej, Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Nie lada atrakcją będą również warsztaty wypieku chleba w gospodarstwie agroturystycznym w Jastrzębi czy zwiedzanie skansenu Sądecki Bartnik. Smakowicie zapowiada się także wizyta w winnicach „Piwnice Antoniego”, połączona oczywiście z degustacją. Warto poznać również uroki „Żniw w Paryi”. Wśród zapowiadanych atrakcji jest także miejsce na zabawę, np. podczas lekcji jazdy konnej, strzelania z łuku, rzutu lassem i podkową. Taką przygodę zapewni rancho w Jastrzębi. Ukoronowaniem swojskiego weekendu będzie wieczorna biesiada z muzyką, ogniskiem i regionalnymi przysmakami.
Warto wiedzieć, że udział w tej wyjątkowej imprezie jest bezpłatny

Szczegółowy plan imprezy wraz z informacją o zapisach i zgłoszeniach na poszczególne wydarzenia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.