sty 14

100dróg Festiwal Podróżników na Walentynki

O podróżowaniu palcem po mapie słyszał chyba każdy. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyna forma poznawania świata, w sytuacji kiedy nie mamy akurat możliwości, aby wyruszyć w daleką podróż. Doskonałą okazją może być piąta już edycja Festiwalu Podróżników 100droga we Wschowie.

w droge

Fot. Shutterstock

Wyjątkowe spotkanie z pasjonatami podróżowania to zasługa Stowarzyszenia „Twórcze Horyzonty”, które zapewnia uczestnikom imprezy podróż dookoła świata „na sucho” w naprawdę doborowym towarzystwie. Tegoroczna edycja pozwoli poznać tak zróżnicowane regiony świata jak chociażby Łotwa, Norwegia, Gabon, Indie, Mongolia. I na pewno nie są to jedyne miejsce w które zabiorą gości wytrawni podróżnicy.

plakat

Fot:tworczehoryzonty.pl

A zatem co ciekawego czeka we Wschowie na amatorów dalekich eskapad?
Łotwę poznamy płynąc rzeką Gauja wraz z Jarosławem Świerczem. Również z perspektywy wodnego świata będziemy podziwiać Karaiby, za sprawą podróżnika Tomasza Krzysztoszeka. Jego imiennik – Tomek Nasiółkowski pokaże uczestnikom Festiwalu 100droga Bangladesz w otoczeniu dwóch wielkich rzek – Gangesu i Brahmaputry. Piękną płeć reprezentować będzie m.in. Malgorzata Seńków, która zabierze gości Festiwalu do Mongoli. Z kolei Biegun Zimna przybliży Jarosław Arsoba.
Ale na tym nie koniec! Poznamy także najwyższy szczyt Gabonu z Robertem Gondkiem, Amazonię z perspektywy koron drzew wraz z Marzeną i Krzysztofem Wystrach. Nieodkrytą i wciąż niepoznaną Norwegię pokażą Marcin Dobas i Bożena Jarzyńska

Oczywiście to prezentacja jak najbardziej pokrótce, więcej szczegółów znajdziemy na stronie www.tworczehoryzonty.pl. Festiwal rozpocznie się 11 lutego, a zatem może być doskonałym pomysłem na walentynkowy weekend!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.