kw. 27

A może urlop na Malcie?

Jedno z najpiękniejszych miejsc archipelagu Wysp Maltańskich, czyli Malta, to cel wielu turystycznych, urlopowych eskapad. Nie ma w tym nic dziwnego – ta malowniczo położona między Sycylią a Afryką Północną wyspa, słynie ze słonecznej aury, pięknych plaż oraz gościnności. Zabytki, krajobrazy, sporty wodne, wspaniałe warunki do nurkowania i komfortowe ośrodki – to również magnes dla turystów. Warto zatem zainteresować się nowymi połączeniami w tym jakże atrakcyjnym kierunku.

fot:maltaholidays.uk.com

fot:maltaholidays.uk.com

Już w czerwcu, a więc na samym początku sezonu urlopowego, WizzAir zainauguruje kolejne zapowiadane rejsy na Maltę. Tym razem z portu lotniczego w Gdańsku. Węgierskie linie lotnicze oferują już w systemie rezerwacyjnym bilety na nowe połączenie z Gdańska na Maltę. Zgodnie z udostępnionymi informacjami trasa będzie obsługiwana w poniedziałki i piątki. Start z Gdańska zaplanowano na godzinę 17:20 a lądowanie na Malcie na 20:25. Podróż powrotna rozpocznie się na wyspie o 20:55, a zakończy w Gdańsku po północy. Na trójmiejskim lotnisku pojawi się również nowy, piąty Airbus A320. Dzięki czemu linie zwiększą częstotliwość lotów na atrakcyjnych trasach np. do Londynu (Luton), Oslo (Torp), Kolonii, Bergen, Sztokholmu (Skavsta).

Planując urlopowe podróże warto także przyjrzeć się nowym propozycjom niskokosztowego Ryanaira. Na wspomnianą, słoneczną Maltę Ryanair stratuje z Wrocławia i Krakowa. Ale nowością w ofercie linii jest połączenie między Modlinem a Madrytem. Będzie ono obsługiwane aż cztery razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.