wrz 01

Brijuni – Park Narodowy, malownicze chorwackie wyspy

Chorwacja to kierunek, który niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem. Niespełna dwie godziny lotu i już możemy wylądować np. w doskonale znanym turystom Dubrowniku. Znakomita kuchnia, gościnność, piękne plaże i wysoko rozwinięta infrastruktura turystyczna – z tym kojarzą się chorwackie kurorty.

Fot:brijuni.hr

Fot:brijuni.hr

Warto jednak wiedzieć, że Chorwacja to nie tylko Dubrownik, Split czy Zagrzeb. Jedną z prawdziwych pereł, wielkich atrakcji na turystycznej mapie jest Park Narodowy Brijuni położony w północnej części Adriatyku. Jest najbardziej znanym miejscem na Wyspach Briońskich.

Wyspy Briońskie są dość liczne, bo jest ich aż 14, ale zajmują niewielki obszar 8 kilometrów kwadratowych. Niekwestionowaną atrakcją jest wysepka w kształcie ryby, a największe i najbardziej znane są wsypy Veli Brijun, Mali Brijun i Vanga. Jak przystało na miejsce, na którym znajduje się jeden z najpiękniejszych chorwackich Parków Narodowych, mamy tu skarby nieskażonej, niezniszczonej przyrody. Niezwykłe rośliny, wolno żyjące gatunki zwierząt, które są oczywiście chronione. Park Narodowy Brijuni to malownicze wyspy, które zachwycają nie tylko fauną i florą. Jest to również miejsce historyczne, wręcz wymarzone na piesze wycieczki turystów ciekawych świata, historii i niezwykłych opowieści. Na wyspach znajdą bowiem antyczne wille Rzymian, ruiny bizantyjskiego pałacu, XIII-wieczny kościół Templariuszy, a nawet odciski stóp dinozaurów.

Ze względu na bliskie położenie chorwackich kurortów, wielu turystów wybiera podróż z Polski samochodem. Bezpośrednio na wysepki można dostać się promem z Puli na Istrii. Decydując się na podróż samolotem, należy wziąć pod uwagę przesiadki, gdyż nie ma bezpośredniego rejsu do kurortu na Istrii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.