paź 27

Cud natury – Mazury

Mazury (źródło: pinterest)

Mazury (źródło: pinterest)

Mazury – kraina jezior, lasów i najpiękniejszych widoków w całej Polsce. Znajdują się tu liczne kompleksy leśne. Największymi są: Puszcza Piska, Borecka, Lasy Purdzkie, Napiwodzkie i Taborskie. Ważne miejsce zajmuje też roślinność błotna i torfowiskowa. Na Mazurskich ziemiach występuje też wiele roślin zielnych i reliktowych gatunków tundrowych, jak: mech wodny, moczarka kanadyjska, tatarak, głóg i rokitnik. Mazury zamieszkuje również wiele gatunków zwierząt. Lasy są królestwem żubra, łosia, bobra, jelenia i dzika. Poza nimi, na leśnych szlakach można spotkać kuny leśne, borsuki i rysie. Mazurskie rzeczy natomiast należą do łososia, suma, leszcza, okonia, węgorza, amura, szczupaka i tołpygi białej.

Mazury przez wielu nazywane są cudem natury i z całą pewnością zasługują na ten komplement. Wiele jest tu cudów, które warto i trzeba zobaczyć. Odwiedzając mazurskie ziemie nie można pominąć legendarnego już kanału Ostródzko-Elbląskiego, czy zamku w Reszlu. Warte zobaczenia są także atrakcje określane mianem nietypowych, jak: grobowiec piramida, Park Dzikich Zwierząt i polodowcowe głazowisko.

Rozprawiając o Mazurach należy wspomnieć przede wszystkim o tym, że są one rajem nie tylko dla miłośników natury, ale także amatorów mocnych wrażeń i aktywnego sposoby spędzania wolnego czasu. Nigdzie indziej nie znajdziecie lepszych warunków do uprawiania kajakarstwa, windsurfingu, czy nordic walkingu. I to nie wszystko. Mazury to także najlepsze warunki do wycieczek pieszych i rowerowych, a także rejsów tratwą.

Na Mazurach nie tylko odpoczniecie i zregenerujecie ciało oraz duszę, ale także złapiecie dystans do codzienności i rzeczywistości. Jeśli chodzi o regenerację ciała i duszy, to hotele na Mazurach są do tego jak najlepiej przygotowane. Moim ulubionym hotelem jest ten o wdzięcznej nazwie Głęboczek. Prawdziwym hitem Spa znajdującego się na terenie hotelu Głęboczek jest Alfasfera, czyli strefa przeznaczona do zabiegów relaksacyjnych. Głównym elementem Alfasfery jest kołyska AlphaLounger, której zadaniem jest wprowadzenie w stan głębokiego, medytacyjnego relaksu. Co ciekawe, kołyska ta działa na człowieka wielowymiarowo: muzyką, wibracją, kolorem, ciepłem i formą. Prawda, że brzmi bosko? I tak też jest.

Nie wiem, jak inne hotele na Mazurach, ale Hotel Vine Resort&Spa Głęboczek oferuje swoim gościom wyjątkowe atrakcje, jak np. wino terapię, która potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Kąpiele i peelingi winne to rozkosz dla ciała i ducha.

Szczegółowe informacje na temat hotelu Głęboczek znajdziecie pod adresem http://www.gleboczek.pl/#!/hotel/poznajmy-sie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.