lip 10

Doskonały pomysł na wczasy – różne oblicza Bułgarii

Wyjątkowe krajobrazy, bogata oferta turystyczna, walory klimatyczne – to tylko niektóre atuty, dzięki którym Bułgaria wraca na topowe lokaty turystycznych list przebojów. Co ciekawe nie tracą na atrakcyjności miejsca, które kojarzą się z urlopami dla dygnitarzy sprzed lat. Nic w tym dziwnego – kultowe Złote Piaski czy Varna to nadal prawdziwy raj dla turystów.

sofia

Sofia, fot: Shutterstock

Warto jednak wiedzieć, że wczasy w Bułgarii to nie tylko plaża, modne kluby, promenada i drinki z palemką. O tym, że jest to wymarzone miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku też wie coraz więcej osób. Bułgarskie wybrzeże słynie z doskonałych warunków dla surferów, żeglarzy oraz wielbicieli nurkowania. Ale na tym nie kończą się tzw. atrakcje, jakie czekają na turystów w gościnnej Bułgarii.

Wiele osób uważa, że zagraniczne podróże, wycieczki zawsze powinny obejmować również stolicę danego kraju. W przypadku Sofii jest to jak najbardziej uzasadnione, zarówno ze względu na bogactwo zabytków, jak i życie kulturalne czy rozrywkowe. Można długo wyliczać miejsca, które Sofii warto zobaczyć. Są to np. słynne tureckie łaźnie, meczety, synagogi, imponująca Cerkiew Bojańska, Rotunda św. Jerzego.
Nie tylko metropolia zasługuje na uwagę zwolenników poznawania historii i tradycji Bułgarii. Obowiązkowym punktem wczasów w Bułgarii powinno być miasto Nesebar, które jako całość zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nesebar to wyjątkowy i niepowtarzalny konglomerat wpływów tak znakomitych kultur, jak bizantyjska, turecka, rosyjska, grecka, wenecka i oczywiście rdzennie bułgarska.

Historyczny Nesebar, fot: Shutterstock

Historyczny Nesebar, fot: Shutterstock

Nie bez powodu Bułgarię uwielbiają miłośnicy przyrody, pięknych krajobrazów, obcowania z nieskażonym pięknem natury. To tu zachwycą się rezerwatami Parku Narodowego Ropotamo. Już sam fakt, że fascynujące rezerwaty zwiedza się łodzią, czyni wyprawę bardziej ekscytującą. Szczególnie, że obcuje się tu z dziką przyrodą – fauną i florą.
Na uwagę zasługuje też bajkowy Rezerwat Pobiti Kamani, w którym zachwycają piękne dzikie plaże i niezwykłe kamienne kolumny.

Ropotamo, fot: Pinterest

Ropotamo, fot: Pinterest

Niewątpliwie wczasy w Bułgarii to doskonały pomysł na niezapomniane rodzinne wakacje, wyprawę z przyjaciółmi czy podróż poślubną. Poszukując noclegów – od kwater, przez domki letniskowe po komfortowe apartamenty, warto zajrzeć na stronę http://www.edom.pl/noclegi/bg/bu%C5%82garia/. Edom.pl to serwis, w którym praktycznie każdy znajdzie swoje miejsce na wymarzony urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.