maj 10

Jak spędzić weekend z dzieckiem

Tytułowe pytanie nabiera szczególnego znaczenia w maju, który słynie z długich weekendów. W tym roku oprócz „pierwszomajówki” mamy także okazję do dłuższego wypoczynku pod koniec miesiąca w związku z Bożym Ciałem. Oczywiście każdy weekend z dziećmi może być atrakcyjny, ale kilka dni wolnego aż prosi się o ciekawe zorganizowanie.

Fot: Shutterstock

Fot: Shutterstock

Jeśli pogoda będzie sprzyjać, a zapowiada się że pod koniec maja będzie ładnie, na pewno warto ruszyć się z domu. Niekoniecznie bardzo daleko i na długo, ważne gdzie. Trzeba przyznać, że w naszym kraju nie brakuje atrakcji dla najmłodszych i dla starszych pociech. Bardzo ciekawe oraz inspirujące ujęcie tego tematu można poznać dzięki serwisowi… pożyczkowemu. Tak, tak artykuł podsuwa naprawdę ciekawe pomysły to jak spędzić  udany weekend z dzieckiem.

Weekendową przygodę otwiera (i poniekąd zamyka) wyprawa pociągiem. A trzeba wiedzieć, że wiele osób uznaje przejazd pociągiem za lepszą opcję niż podróż własnym samochodem czy autokarem. Szczególnie przy weekendowych wypadach, kiedy nie jedziemy obładowani bagażami. Nie mówiąc już o tym, że w pociągu unikamy przykrych konsekwencji choroby lokomocyjnej. Całą wyprawę można zorganizować wcześniej, z domu, oczywiście dzięki internetowi. Począwszy od wyszukania celu podróży czy też opracowania weekendowej „marszruty” aż po rezerwację miejsc noclegowych i zakup biletów na pociąg. Przez internet kupimy też wejściówki do wielu interesujących miejsc, które chcemy zwiedzić podczas weekendu z dzieckiem.

mapka podroze

Fot: vivus.pl

mapka skarby

Fot: vivus.pl

We wspomnianym artykule znajdziemy nie tylko informacje o plusach podróży pociągiem. Bardzo cenne są wskazówki dotyczące miejsc, które w Polsce warto zwiedzić. Dowiemy się np. jakie parki rozrywki czekają na milusińskich i ich rodziców, na mapce znajdziemy konkretne miejsca, które zainteresują i dużych i małych (np. warszawskie Centrum Kopernik czy Afrykarium we Wrocławiu). Dzięki inspirującym opisom można wyruszyć na poszukiwanie przygód w miejscach takich jak słynne zamki czy tajemnicze jaskinie. Jak widać znajdziemy coś dla najmłodszych pociech – przedszkolaków, ale wiele atrakcji zafascynuje także starsze, nieco zbuntowane pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.