gru 25

Krok w pustkę – Mont Blanc z lotu ptaka

Do odważnych świat należy! Zapewne takie motto przyświecało pomysłodawcom i twórcom niezwykłej atrakcji turystycznej zlokalizowanej we francuskich Alpach. Już sama nazwa wywołuje dreszczyk emocji i kusi amatorów mocnych wrażeń. Pas dans le vide, czyli Krok w pustkę… biorąc pod uwagę wysokogórskie krajobrazy – brzmi intrygująco.

fot. Compagne du Mont Blanc

fot. Compagne du Mont Blanc

Chamonix to jeden z najpopularniejszych i najmodniejszych kurortów, miejsce uwielbiane przez amatorów narciarstwa. Właśnie tu powstała najnowsza, wyjątkowa atrakcja turystyczna – unikatowa platforma widokowa na górze Aiguille du Midi (Igła Południa). Firma Compagnie Du Mont Blanc, która jest twórcą tej niezwykłej konstrukcji, umieściła przezroczystą kabinę na wyjątkowo stromej górze, dzięki czemu śmiałkowie, którzy skuszą się na taką atrakcję, mają niepowtarzalną możliwość oglądania Mont Blanc z lotu ptaka. Spektakularny widok i dreszczyk emocji zapewnia konstrukcja kabiny, która ma formę przezroczystej, szklanej kostki. A zatem pasażerowie widzą ponad 1000-metrową przepaść pod swoimi stopami. Aby widok był przejrzysty i kojarzył się z lotem ptaka, do kabiny wchodzi się w specjalnych kapciach, żeby nie brudzić i nie uszkodzić podłogi. Konstruktorzy zapewniają, że kabina wykonana z wielowarstwowego szkła o grubości 36 milimetrów, wytrzymuje zarówno obciążenie do 1,5 tony, jak również niskie temperatury i bardzo silne wiatry.

Jako pierwsi z atrakcji skorzystali dziennikarze, zaproszeni przez konstruktorów – firmę Compagnie Du Mont Blanc, ale już od 21 grudnia niezwykła platforma w górach jest dostępna dla turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.