wrz 24

Kupujemy garnki…

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Dobry kucharz wie, że smak i jakość potraw nie zależy jedynie od odpowiednio dobranych składników, ale także od garnków, w których są przygotowywane. Czasy kiedy w kuchni jeden garnek służył do gotowania wszystkiego, dawno już minęły. I całe szczęście! Dziś w cenie jest inwestycja w porządny zestaw garnków… Jeżeli możemy ułatwić sobie codzienne życie, czemu mielibyśmy z tego nie skorzystać? 🙂 

Ilość garnków w kuchni powinna być uzależniona od tego, jak często gotujecie i co najczęściej gotujecie. Na pewno niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni jest rondelek do gotowania mleka i przygotowywania sosów. Na pewno przydatny będzie także duży garnek do gotowania zupy i robienia bigosu. W końcu są to nasze dania popisowe.

Bardzo ważne miejsce w kuchni powinien zajmować także garnek do gotowania na parze. W czasach, kiedy zdrowe żywienie jest modne, taki garnek pomoże wam przygotować zdrowe, lekkostrawne i smaczne posiłki. Uwierzcie mi, nie ma nic zdrowszego od gotowanych na parze warzyw, które obfitują w cenne witaminy i minerały. Gotowanie na parze w specjalnie przystosowanym do tego garnku jest szalenie wygodne. Wystarczy umieścić poszczególne produkty w specjalnym koszyczku lub wkładce do gotowania, a następnie ułożyć na danie garnka lub zawiesić na nim.

Garnek do gotowania makaronu (źródło: philipiaknaczynia.pl)

Garnek do gotowania makaronu (źródło: philipiaknaczynia.pl)

Dla mnie bardzo ważny jest też garnek do gotowania makaronu. Uwielbiam włoską kuchnię i makaronami zajadam się niemalże codziennie. Jeśli i wy jesteście fanami makaronów, taki garnek z pewnością przyda się wam w wielu sytuacjach. W przeciwieństwie do tradycyjnych garnków, garnek do gotowania makaronu jest o wiele skuteczniejszy i wygodniejszy. Gotowanie w nim makaronu nie tylko zajmuje mniej czasu, ale też jest bardziej funkcjonalne. Specjalny wkład ułatwia wyjmowanie makaronu z wody bez konieczności męczącego odcedzania. Odpowiednio dobrany garnek do gotowania makaronu świetnie sprawdzi się również do gotowania ryżu i pierogów.

Wybór poszczególnych garnków jest ogromny. Dostępne są zarówno całe komplety, jak i pojedyncze produkty. Jeśli chodzi o garnek do gotowania makaronu, osobiście mogę wam polecić ten marki Philipiak – zobacz garnek do gotowania makaronu. Sama takowy nabyłam w ostatnim czasie i jestem bardzo zadowolona z dokonanego wyboru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.