maj 06

Kuszące okazje, tanie podróżowanie

Sezon wyjazdów i wycieczek nabiera rozpędu. Co prawda letnie eskapady jeszcze przed nami, ale już minione święta i majówka były dla wielu osób okazją do dalszych i bliższych podróży. Oczywiście w tym okresie linie lotnicze dodają coraz więcej atrakcyjnych propozycji, począwszy od promocji cenowych, przez zwiększenie liczby rejsów, po nowe trasy.

fot: www.eurolot.com

fot: www.eurolot.com

Dla wielu pasażerów interesująca będzie nowa opcja, która wprowadziły linie lotnicze Eurolot. Jest to tzw. taryfa holenderska, obejmująca przeloty na trasie Gdańsk – Amsterdam.  Promocyjne ceny za bilety na tej bardzo popularnej trasie rozpoczynają się już od 399 PLN. Warunkiem koniecznym jest zakup biletów z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Warto wiedzieć, że cena biletu obejmuje również przewóz 1 sztuki bagażu rejestrowanego do 23 kg oraz bagażu podręcznego. Na tym nie koniec, jeśli chodzi o podróż między Gdańskiem a Amsterdamem. Eurolot zwiększa też częstotliwość rejsów – do pięciu tygodniowo.

Ciekawą propozycję dla osób, które wcześniej kupują bilety, mają również linie Air France. Jest to oferta skierowana do pasażerów, którzy wybierają się do Paryża bez bagażu i nie deklarują ile czasu spędzą we francuskiej metropolii. Wówczas bilet na przelot do Paryża może kosztować tylko 299 złotych (bez bagażu). Warunkiem skorzystania z tej oferty jest rezerwacja biletu co najmniej 40 dni przed wylotem. Jeśli zabieramy ze sobą bagaż cena biletu wzrasta do 375 PLN. Bilety powrotne kosztują odpowiednio 328 PLN bez bagażu i 428 PLN z bagażem. Zgodnie z ofertą Air France będzie to przelot najniższą klasą rezerwacyjną. Jest to bardzo dobra oferta dla tych, którzy nie chcą od razu określić terminu powrotu. Wcześniej podróż one way bywała droższa niż bilet w tę i z powrotem.

fot: national-geographic.pl

fot: national-geographic.pl

I wreszcie gorąca oferta linii Ryanair, którą warto się zainteresować, ponieważ zapewnia możliwość zakupu biletów po naprawdę korzystnych cenach. Jest to wyprzedaż biletów z lotniska w Modlinie do Wrocławia i Gdańska, a ceny rozpoczynają się już od 39 PLN. Oferta dotyczy podróży zaplanowanych na czerwiec i lipiec, ale musimy się pospieszyć, ponieważ akcja wyprzedażowa kończy się już w najbliższy czwartek. Co oznacza, że bilety powinno się zarezerwować do północy 8 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.