paź 05

Na Słowację po najlepsze wino

Enoturystyka, czyli podróże, których tematem i motywem przewodnim są wina oraz winnice – to trend, o którym już pisaliśmy. Zdobywa coraz szersze grono zwolenników, daje szerokie możliwości np. jeśli chodzi o kierunki kolejnych wypraw. Śladami doskonałych win można podróżować po kraju, do słynnych winnic włoskich czy greckich, jak również w bardziej egzotyczne regiony. Wielbiciele pachnących winem wypraw powinni wiedzieć, że nie tak daleko, bo na Słowacji, można odwiedzić wyjątkowe miejsca, regiony winiarskie obfitujące w wiele smaków i atrakcji.

OP_jes_14_A2_SK_prc.indd

Doskonałą okazją może być listopadowa, doroczna impreza – Dni Otwartych Piwnic na Małokarpackim Szlaku Winnym. Jest to wydarzenie o bogatej tradycji, w tym roku wielbiciele karpackich trunków spotykają się już po raz piętnasty. Małokarpackie Winnice to 12 regionów winiarskich położonych w Małych Karpatach. Jest to bez wątpienia największy tego rodzaju obszar w Słowacji. Nic zatem dziwnego, że to właśnie tu odbywa się ta znana impreza. Małokarpacki region winiarski dzieli się na trzy główne obszary:
• Zahorie, znane z doskonałych czerwonych win charakterystycznych dla trudnych warunków klimatycznych,
• Region na północ od Bratysławy, znany zarówno z doskonałych białych rieslingów, jak i czerwonych trunków,
• Winnice na nizinach na wschód od Małych Karpat, cenione za wina wysokiej jakości.

Dni Otwartych Piwnic na Małopkarpackim Szlaku Winnym to święto właścicieli winnic od Bratysławy aż po Trnavę. W tym roku goście imprezy będą mieli okazję zajrzeć do 150 piwnic, które zaprezentują swoje trunki i zaproszą na degustację. Piwnice otworzą swoje podwoje w piątek 14 listopada o godzinie 14:00 i będą dostępne dla gości do 21:00. W sobotę będzie można delektować się winami od 12:00 do 21:00. Bilet na imprezę kosztuje 50 euro, z czego aż 25 można przeznaczyć na zakup ulubionego trunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.