lut 27

Najpiękniejsze europejskie plaże

Można powiedzieć, że do lata jeszcze daleko. Do urlopów i wyjazdów w sezonie. Niemniej jednak na pewno warto zainteresować się już jakże wdzięcznym tematem, jakim są najlepsze, europejskie plaże. Tym bardziej, że będzie to naprawdę miłe oderwanie się od pluchy i zimna za oknem.

Fot: iStock, Praia da Marinha, Carvoeiro, Portugalia

Fot: iStock, Praia da Marinha, Carvoeiro, Portugalia

Zestawienie opracowane przez TripAdvisor na pewno zasługuje na uwagę i warto uwzględniać je planując letnie eskapady. Jest to przecież jeden z najbardziej znanych portali turystycznych – na skalę światową. Cenimy go za bazę miejsc noclegowych, atrakcji turystycznych, usług, transportu i wielu zagadnień interesujących w podróży oraz na etapie przygotowań. Dzięki udostepnieniu opcji komentarzy TriAdvisor jest źródłem ponad około 200 milinów recenzji i ocen, a to bardzo cenne informacje dla turystów.

Fot: iStock, Elafonissi Beach, Elafonissi,

Fot: iStock, Elafonissi Beach, Elafonissi,

Jedną z kategorii są oczywiście plaże. Nie da się ukryć, że planując letnią wyprawę nad morze zwracamy uwagę na plażę, która będzie główną atrakcją urlopu w promieniach słonecznych. Najnowszy ranking TripAdvisor opracowany w dużej mierze w oparciu o oceny turystów prezentuje się następująco:

1. Playa de Ses Illetes, Formentera, Hiszpania
2. Elafonissi Beach, Elafonissi, Grecja
3. Praia da Marinha, Carvoeiro, Portugalia
4. El Cotillo Beach & Lagoons, Fuerteventura, Hiszpania
5. La Playa de Bolonia, Tarifa, Hiszpania
6. Plaża Playa de Cofete, Fuerteventura, Hiszpania
7. Porto Limnionas, Zakynthos, Grecja
8. Plaża Iztuzu, Dalyan, Turcja
9. Fig Tree Bay, Protaras, Cypr
10. Cala Comte, Ibiza, Hiszpania

Warto wiedzieć, za co doceniono lidera zestawienia, czyli plażę na wysepce Formentera. Biała plaża, delikatny piasek, lazurowa woda i widoki na Ibizę. To najczęściej podkreślane atuty. Rzeczywiście niewielka wyspa Formentera należy do Balearów i mieści się zaledwie kilka kilometrów od legendarnej Ibizy. Ale nie jest to kurort tętniący gwarem, pełen rozbawionej młodzieży. Jest to miejsce ciche, idealne na rodzinny wyjazd. Słynna plaża Illetes mieści się na północy wysepki, leży na malowniczej mierzei i z dwóch stron obmywają ją ciepłe wody. A zatem rzeczywiście – plaża jak marzenie!

Fot: Shutterstock, Playa de Ses Illetes, Formentera

Fot: Shutterstock, Playa de Ses Illetes, Formentera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.