lip 17

Największa Pizza w Toruniu – Don Corleone Pizza

Toruń jest jednym z najstarszych miast Polski, pełnym atrakcji dla turystów i wyróżniającym się pod względem zabytkowej architektury. To świetne miejsce na weekendowy wyjazd, a także dłuższy urlop. W czasie zwiedzania i odkrywania nowych zakątków tego historycznego miasta na pewno zgłodniejemy. Warto wtedy spróbować jedynej w swoim rodzaju, największej pizzy w Toruniu o średnicy 71 cm w Pizzeri Don Corleone.

Atrakcje dla turystów w Toruniu

Toruń to najbardziej znane miasto województwa kujawsko-pomorskiego, w którym praktycznie na każdym rogu jest coś ciekawego do podziwiania i zwiedzania. To wyjątkowy region bogaty w atrakcje dla turystów. Nie przez przypadek miasto, w którym urodził się Mikołaj Kopernik jest bardzo wysoko sklasyfikowane w rankingach turystycznych. Jedną z głównych atrakcji jest m.in. zabytkowy średniowieczny zespół miejski, składający się ze Starego Miasta, Nowego Miasta i Zamku Krzyżackiego. W 1997 roku zostały one wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Zwiedzając miasto nie sposób, nie odwiedzić Planetarium, w którym na specjalnej kopule imitującej sklepienie niebieskie prezentowane są programy. Toruń słynie również z toruńskich pierników, które wyrabiane są od ponad 700 lat. Każdy powinien spróbować tego regionalnego smakołyku, słynnego na cały kraj i Europę. Można zwiedzić także Żywe Muzeum Piernika, Dom Legend Toruńskich oraz Dom Mikołaja Kopernika.

Pizzeria w Toruniu – Don Corleone

Podczas spacerów i wycieczek po Toruniu na pewno przyjdzie moment, kiedy będziemy chcieli zjeść jakiś posiłek. Idealnym miejscem jest Pizzeria Don Corleone przy ulicy Dziewulskiego 15. To wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Torunia. Główną specjalnością jest włoska, wielka pizza przygotowywana ze świeżych produktów najwyższej jakości.

Bez wątpienia sekretem tej świetnej w smaku pizzy jest ciasto, a do tego odpowiednio skomponowane i połączone ze sobą składniki, które dopełniają zioła. To wszystko sprawia, że pizzę Don Corleone na długo zapamiętają nasze kubki smakowe. Po jej spróbowaniu żadna inna nie będzie już tak samo smakować.

Wielka pizza – bogactwo smaku

W Don Corleone miłośnicy włoskiej kuchni znajdą ogromny wybór tej kultowej potrawy z Italii. Niewątpliwie prawdziwą królową w tej toruńskiej pizzerii jest pizza w iście mafijnym wydaniu, czyli Al Capone, Soprano, Don Corleone i Godfather. To jedyna pizzeria w Toruniu, która oferuje pizzę na idealnie chrupiącym, delikatnym cieśnie, które powstaje w oparciu o tradycyjną włoską recepturę.

Gwarantem bogatego smaku są świeże produkty i pachnące zioła. To popularne danie jest niezwykle sycące i naprawdę zdrowe. Krótko mówiąc, podczas zwiedzania Torunia położonego nad piękną Wisłą trzeba chociaż raz spróbować wielkiej pizzy w Don Corleone.

Największa pizza w mieście

Zapewne wiele osób miało już szansę zamówić i zjeść dużą pizzę, czy mega pizzę o średnicach 45 cm czy 60 cm. Jednak mało, kto miał okazję kosztować ten włoski specjał o średnicy aż 71 cm. W Toruniu tylko w Don Corleone można taką dostać. Jeśli ktoś jest pewien, że nie zdoła zjeść tak dużej pizzy, bez problemu może zamówić ją w mniejszym rozmiarze, np. 26 cm, 32 cm, 42 cm, 60 cm. Do każdej pizzy można wybrać dowolny sos: ketchup, majonez, czosnkowy, pomidorowy, 1000 wysp lub pikantny.

W menu Pizzerii Don Corleone można wybierać spośród 30 rodzajów najlepszej włoskiej pizzy. Na pewno każdy znajdzie tę swoją ulubioną – zarówno w wersji mięsnej, a także wegetariańskiej, przez tradycyjną, a kończąc na nieco bardziej wyszukanych.

Do tego należy dodać, że są w bardzo atrakcyjnych i przystępnych cenach. Właściciele dbając o zasobność portfelów swoich klientów zadbali o szereg promocji. Każde zamówienie przekraczające kwotę 50 złotych, wzbogacone jest m.in. zupełnie darmowym napojem o pojemności 1,5 litra.

Osoby, które zdecydują się odwiedzić Pizzerię Don Corleone w Toruniu, oprócz pizzy będą miały okazję spróbować równie smaczne pasty oraz sałatki, a także zestawy obiadowe. To idealne miejsce na posilenie się podczas zwiedzenia miasta, przerwy na lunch, obiad, czy rodzinną lub przyjacielską kolację. Restauracja zlokalizowana jest bowiem w sąsiedztwie głównych arterii – drogi krajowe nr 91, 15 oraz 80, dzięki temu bez problemu można do niej dojechać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.