kw. 26

Największe atrakcje w rankingu Polskiej Organizacji turystycznej

Polska Organizacja Turystyczna zapewnia amatorom podróżowania wiele interesujących informacji. Serwis internetowy to naprawdę od a do zet. Od aktualności przez organizacje podróży do opcji zarezerwuj nocleg. Organizacja dokładnie i profesjonalnie przeanalizowała najciekawsze pod względem turystycznym miejsca z różnych regionów Polski. Następnie zaproponowała internautom po 5 atrakcji z każdego województwa. Dzięki głosom internautów wytypowano topową piątkę turystycznych przebojów. Są to miejsca bardzo różne – od zabytków, przez obszary o niezwykłej wartości przyrodniczej aż po tematyczne parki czy wydarzenia.

Puszcza Białowieska fot: Thinkstock

Puszcza Białowieska fot: Thinkstock

Niewątpliwie było z czego wybierać – z 16 turystycznie atrakcyjnych województw wytypowano po 5 miejsc, na które głosowano w regionach. Liderzy regionalni rywalizowali potem ze sobą w głosowaniu ogólnopolskim. Z całą pewnością przed długimi weekendami majowym i czerwcowym, a także przed sezonem letnim, urlopowym, warto poznać takie interesujące propozycje turystyczne:
1. Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem
2. Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni
3. Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
4. Puszcza Białowieska – UNESCO / Białowieski Park Narodowy
5. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (Skansen w Sanoku)

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni Fot: Shutterstock

Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni
Fot: Shutterstock

Oczywiście zawsze warto szukać swoich miejsc, znajdować to, co niepoznane i nieodkryte. Często takie miejsca są praktycznie tuż „pod nosem”, nie trzeba przejeżdżać do nich kraju wzdłuż i wszerz.

bitwa pod grunwaldem

Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.