cze 28

Nie tylko modne kurorty. Otmuchów – turystyczna perła

Zapewne każdy bez wahania wymieni co najmniej kilkanaście miast, miasteczek, osad, kurortów, które wiodą prym na liście modnych, turystycznych destynacji. Tymczasem warto sięgać również do tych mniej znanych i popularnych, bo czeka tu na turystów wiele niespodzianek.

Fot: otmuchow.pl

Fot: otmuchow.pl

Taką niedocenianą perełką jest bez wątpienia Otmuchów, który najbardziej znany jest z… ptasiego mleczka. Choć pyszne i kuszące nie jest na pewno jedyną i najistotniejszą otmuchowską atrakcją. Już samo położenie prezentuje się nader kusząco. Otmuchów leży bowiem nad Nysą Kłodzką, między dwoma jeziorami u stóp Przedgórza Sudeckiego. Na pierwszy rzut oka to urocze miasteczko, jak z obrazka, ma jednak swoje tajemnice, które warto poznać.

Fot: otmuchow.pl

Fot: otmuchow.pl

Najbardziej znanym i widocznym elementem jest na pewno słynny ponad 700 letni zamek, który ma już co prawda lata świetności za sobą, ale właśnie ta surowość jest jego ogromnym atutem. Zwłaszcza, że nadal żywe są legendy o kominku, który służył podsłuchiwaniu gości, przesuwanych ścianach i sekretnych komnatach. Na pewno warto wybrać się na zwiedzania otmuchowskiego zamczyska, wejść po końskich schodach specjalnie skonstruowanych dla lektyk, zobaczyć sale głodową, a także zapierającą dech panoramę miasta.

fot: zamek.otmuchow.pl

fot: zamek.otmuchow.pl

Otmuchowska Starówka również nie należy do cukierkowych, turystycznych atrakcji, ale na pewno przyciąga niepowtarzalnym klimatem. Mury miejskie, ratusz z 1538 i piękny zegar słoneczny, to tylko niektóre z uroków otmuchowskiego Starego Rynku. A tuż obok wyjątkowa okazja do podziwiania filmowych seansów w… rowerowym kinie Podzamcze. Prawda, że kusząca perspektywa?
W Otmuchowie odbywa się także coroczne, lipcowe Lato Kwiatów, festiwal kolorów, zapachów przyciągający florystów, estetów i turystów ciekawych tej niezwykłej imprezy (w tym roku 1-3 lipca)

Fot: otmuchow.pl

Fot: otmuchow.pl

Więcej zabawy latem? Proszę bardzo. Idealną propozycją będzie ścieżka edukacyjna, na której można spotkać np. dinozaura. Szczególnie, że prowadzi prosto do imponującego Jeziora Otmuchowskiego. A to już prawdziwe centrum wypoczynku, sportów wodnych i rekreacji. Mieszczą się tu również liczne ośrodki wypoczynkowe.

Jak widać Otmuchów to prawdziwa perełka, otwarta na turystów o bardzo różnych preferencjach i oczekiwaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.