maj 05

Niesmaczne wspomnienia kulinarne z podróży

Zupa z grzyba rosnącego w gąsienicy, oko tuńczyka, tarantule z Kambodży, kaczy płód i wino z mysich noworodków to moim zdaniem jedne z najgorszych wspomnień kulinarnych, jakie można przywieźć z podróży. Jeżeli chcecie poznać dokładniej egzotyczne dania, które można spróbować podczas wycieczki to zapraszam do nieco wstrząsającej i całkowicie pozbawionej smaku  lektury…

Zupa z grzyba rosnącego w gąsienicy

W Chinach możemy spotkać ciekawy gatunek grzyba, który wrasta w żywe gąsienice doprowadzając do ich śmierci i mumifikując je. Sam grzyb z reguły podawany jest w suszonej formie, ale Chińczycy spożywają również zupę podawaną razem z gąsienicą.

Oko tuńczyka

Kolejne azjatyckie danie popularne w Chinach i Japonii to oko tuńczyka. Pamiętajmy musimy je szybko spożyć po zakupie, bo jak wiadomo ryba psuje się od głowy…

Balut – specjał filipiński

Kiedyś wydawało mi się, że mogę zjeść wszystko, teraz wiem, że to z pewnością niemożliwe. Za żadne skarby świata nie skuszę się na Balut – czyli na kaczy lub kurzy płód, gotowany w jajku. „Pyszność” – spożywamy po lekkim posoleniu, wprost z ulicznego straganu, co ciekawe w Laosie i Wietnamie, czy Filipinach jest ona równie popularna co nasze hamburgery.

Kambodżańskie tarantule

Przyznam, że smażone pająki w powyższym zestawieniu wyglądają całkiem smakowicie. Ich popularność zapoczątkował w Kambodży okres głodu, ale chociaż pierwotnie tarantule na patelni były aktem desperacji to dzisiaj uznawane są za najprawdziwszy rarytas.

 

tarantula

 

Wino z mysich noworodków

Do obiadu dobrze wypić wino na lepsze trawienie. Pijąc wino z mysich noworodków efekt może być jednak odwrotny do zamierzonego. Wino podobno smakuje jak benzyna. Przygotowuje się je wrzucając jeszcze żywe noworodki do butelek z winem ryżowym i pozostawia do sfermentowania.

Przeglądając powyższe specjały kulinarne stwierdzam dobitnie, że nie takie straszne nasze flaczki, chociaż z drugiej strony mam świadomość, że dla obcokrajowców mogą wydawać się równie obrzydliwe co kacze zarodki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.