lis 20

Nowoczesny turysta w Tatrach

Dobrze zorganizowany turysta chętnie wykorzystuje nowinki technologiczne, możliwości jakie zapewniają gadżety, urządzenia i rozwiązania, które mamy prawie zawsze pod ręką. Nie tylko egzotyczne podróże planujemy i odbywamy korzystając z Internetu czy designerskich smartfonów. Wycieczka w malownicze Tatry również może być zaplanowana i zorganizowana przy użyciu nowoczesnych gadżetów.

tatry

Tatrzański Park Narodowy (TPN) możemy zwiedzać z mobilnym przewodnikiem, dzięki technologii zbliżeniowej NFC. TatryInfo to bardzo praktyczna aplikacja, dostępna bezpłatnie na stronie TPN, przeznaczona na telefony z Androidem.

TatryInfo to trzy kluczowe elementy. Pierwsza część – informacyjna – to kompendium wiedzy na temat TPN, gór, zasad bezpiecznego zwiedzania. Znajdziemy tu dane schronisk oraz praktyczne porady – np. jak zachować się w sytuacjach zagrożenia. W drugiej części mamy dostęp do aktualnych informacji, m.in. na temat pogody czy zagrożenia lawinowego. Bieżące dane pochodzą z górskich stacji meteorologicznych. Znajdziemy tu także zapowiedzi atrakcji kulturalnych i rozrywkowych w Zakopanem. I wreszcie trzeci obszar, w którym niezbędny jest aktywny udział osoby korzystającej z aplikacji. Turysta na szlakach tatrzańskich może znaleźć specjalne tablice z kodami NFC i QR. Wystarczy zbliżyć do nich telefon, aby uzyskać komplet informacji o miejscu, pobliskich szlakach. Dostępnych jest 17 tablic z których można pobrać aplikację oraz 150 tabliczek z kodami NFC i QR. Poza funkcją informacyjną, tablice mogą stanowić pomoc dla osób, które zabłądziły czy podczas trudnych warunków pogodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.