mar 07

Nowoczesny turysta ze smartfonem

Ech, gdzie te czasy, kiedy turysta miał ze sobą plecak, menażkę, mapę i dobry humor? Polegał zaś na rozsądnie zaplanowanej trasie, orientacji w terenie oraz dobrej liście rzeczy niezbędnych na szlaku. Dziś podróżnik, turysta jest na wskroś nowoczesny, a jego nieodłącznym towarzyszem stał się… smartfon.

Fot: Shutterstock

Fot: Shutterstock

Jak się okazuje praktyczne i coraz bardziej zaawansowane smartfony sprawdzają się także w podróżach. Zarówno tych turystycznych, krajoznawczych, jak i służbowych czy biznesowych. Aplikacje dostępne na nowoczesne smartfony zapewniają doskonałą orientację w terenie, pomagają zaplanować podróż oraz na bieżąco zamieszczać w sieci swoistą fotorelację. A dla osób  z napiętym harmonogramem smartfon to najlepszy asystent.

Z aplikacji Smart View korzysta dziś większość internautów. Możemy dzięki niej popatrzeć na każde miejsce oczami przechodnia, turysty na szlaku. Dzięki bardzo dokładnym zdjęciom wykonanym przez Google Trekker, internauta może obejrzeć dokładnie zarówno ulicę i budynki w Nowym Jorku, Wielką Rafę Koralową, jak i niemalże każdy zakątek Polski. Wirtualny spacer to bardzo cenne wskazówki dla turystów w trasie i dla tych, którzy dopiero organizują swoją podróż.

Fotorelacje z podróży to dziś niemal obowiązek, niezależnie od tego czy zwiedzamy Paryż albo Wielki Kanion czy też właśnie relaksujemy się w krakowskiej kawiarence. Smartfony zapewniają dziś nie tylko naprawdę dobre aparaty fotograficzne, ale również narzędzia do obróbki zdjęć, np. aplikacja Pixlr. Po edycji zdjęcie jest gotowe, aby podzielić się nim ze światem m.in. dzięki Instagramowi czy Zdjęciom Google.

Fot: Shutterstock

Fot: Shutterstock

Podróżując służbowo możemy „zatrudnić” smartfon jako niezawodnego osobistego asystenta. Naszego harmonogramu i planów dopilnuje np. aplikacja Google Now, które zawsze pamięta o ważnych terminach, wydarzeniach i miejscach. Z odpowiednim wyprzedzeniem zaprezentuje plan podróży – godziny odlotów i przylotów, przesiadki. Podpowie nawet kiedy wyjechać na lotnisko i jak uniknąć korków. Dzięki temu, że współpracuje z innymi produktami i aplikacjami Google, od razu aktualizuje i wyświetla informacje otrzymane na maila, np. zmianę godziny spotkania czy też przesunięcia w rozkładzie lotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.