lip 14

Olsztyn – wymarzone miejsce nie tylko dla turystów

Olsztyn to jedno z tych miast, które na pewno warto umieścić na liście miejsc wartych odwiedzenia, poznania. Idealne połączenie wszelkich atutów rozwiniętej aglomeracji miejskiej z urokami życia blisko natury, w otoczeniu zieleni i nad wodą. Dla wielu osób to najlepsze miejsce nie tylko na turystyczne eskapady, ale również do osiedlenia się na stałe. Tym bardziej warto wiedzieć co w Olsztynie piszczy. Co trzeba zobaczyć poznać, a może również co mają do zaoferowania lokalni deweloperzy Olsztyn to także wiele nowych inwestycji mieszkaniowych.

jezioro żbik

Fot: wikipedia (Mazaki)

Miasto jest pięknie położone – w południowej części Warmii, w granicach Pojezierza Olsztyńskiego, a zatem jest częścią makroregionu Pojezierza Mazurskiego. Imponująco prezentuje się powierzchnia olsztyńskich lasów (ponad 1800ha), która stanowi 21,2% przestrzeni miasta. Oczywiście deweloperzy w Olsztynie (sprawdź) wykorzystują te wspaniałe warunki naturalne, dzięki czemu można zamieszkać np. na osiedlu Tęczowy Las, które mieści się tuż obok lasu i jeziora Bartąg.

olsztyn

fot: wikipedia (Mazaki)

Oczywiście okolice Olsztyna to wielki potencjał rekreacyjno – turystyczny. Miasto położone jest na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, polskiej części Drogi św. Jakuba, Szlaku Zamków Gotyckich, Szlaku Grunwaldzkim i Szlaku Kopernikowskim. Dodajmy do tego spływy kajakowe, bliskość jeziora i historyczny aspekt, czyi liczne zabytki. A to jeszcze nie wszystko – Olsztyn to również kultura, rozrywka, sport, kina, kluby, teatry, imprezy cykliczne. Nic więc dziwnego, że miasto jest celem wielu turystycznych eskapad, a także miejscem, w którym powstają nowe inwestycje mieszkaniowe.

teczowy las

Fot: polnord.pl

Informacje na temat olsztyńskich atrakcji turystycznych znajdziemy na wielu stronach internetowych. O tym co oferują deweloperzy w Olsztynie dowiemy się np. z opisu malowniczego osiedla Tęczowy Las.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.