mar 29

Pociągiem czy samolotem – planujemy letnie podróże

Sezon letnich wyjazdów zbliża się wielkimi krokami. Niektórzy planują egzotyczne, zagraniczne wojaże, inni urlop na Mazurach albo nad polskim morzem oraz krajoznawcze wycieczki. Zapewne podczas planowania, organizowania letnich eskapad warto wiedzieć, na co możemy liczyć ze strony linii lotniczych oraz przewoźników kolejowych.

fot:www.intercity.pl

fot:www.intercity.pl

PKP Intercity zaprasza do korzystania z bardzo interesującej oferty jaką jest „Weekendowa Biletomania”. W ramach tej akcji przewoźnik proponuje milion biletów w bardzo niskich cenach – niezależnie od kierunku i odległości bilet na pociąg TLK będzie kosztował 29 zł, zaś na Express Intercity tylko 49 zł. Aby skorzystać z tak atrakcyjnych warunków należy dokonać zakupu przez internet, na stronie www.intercity.pl. Bilety w promocyjnej cenie można kupować od godziny 1:00 w soboty do 23:59 w niedziele, interesująca akcja rusza już 29 marca. Warto wiedzieć, że promocyjne bilety mogą być wykorzystane na przejazd w dowolnym terminie, ale należy je kupić nie wcześniej niż 30 dni oraz nie później niż 7 dni przed zaplanowanym wyjazdem. Biorąc pod uwagę ceny biletów na dłuższych trasach, jest to niewątpliwie oferta godna uwagi. Pula oferowana przez PKP Intercity obejmuje milion biletów do końca roku.

fot:www.lufthansa.com/pl

fot:www.lufthansa.com/pl

Jeśli chodzi o podróże lotnicze prognozuje się, że oferta przewoźników będzie nieco mniej imponująca niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wynika to przede wszystkim z ograniczeń w rejsach LOT-u oraz faktu, iż Ryanair przenosi część lotów na duże lotniska w Europie Zachodniej. Obecnie największy udział w rejsach na polskim rynku lotniczym ma właśnie ten znany irlandzki przewoźnik. Na kolejnych miejscach plasują się PLL LOT, Wizzair, Grupa Lufthansy i Norweagian. Przy czym najbardziej dynamiczny rozwój odnotowuje grupa linii Lufthansa (Lufthansa, Swissair, Austrian Airlines, Germanwings). Warto także zainteresować się ofertą linii Alitalia, która skutecznie przejmuje większość pasażerów z Europy Środkowej i wschodniej, na trasach do Rzymu i Mediolanu. Dla wielu pasażerów interesująca będzie również oferta Air Berlin, np. na trasie Warszawa – Berlin. Z liniami KLM i Air France możemy zaplanować podróż z Warszawy do Amsterdamu oraz Paryża. Dla tych, którym marzą się bardziej egzotyczne eskapady, atrakcyjnie prezentuje się coraz szersza oferta Emirates – już od 1 czerwca na trasie Dubaj – Warszawa będzie można podróżować ogromnym Boeingiem 777 (dla 346 pasażerów). Ciekawą nowością jest także możliwość podróży z Lublina do Rzymu – dzięki ofercie Carpatiar, linii z Rumunii i to już od 25 kwietnia. Z kolei hiszpański przewoźnik Vueling zaprasza na przeloty z Warszawy i Krakowa do jakże malowniczej Barcelony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.