maj 13

Pociągiem w Łódzkie

Tym razem prezentujemy bardzo ciekawe propozycje dla mieszkańców Łodzi i regionu. Nie pierwszy raz okazuje się, że wcale nie trzeba podróżować drogo i daleko, aby spędzać czas atrakcyjnie, łącząc przyjemne z pożytecznym. Doskonałym przykładem jest akcja „Pociągiem w Łódzkie” – jej inauguracja już w maju.

fot: www.pociagiem.lodzkie.pl

fot: www.pociagiem.lodzkie.pl

Interesujące wycieczki, przybliżające uroki regionu łódzkiego, zaplanowano na okres od maja aż do listopada. „Pociągiem w Łódzkie” to bardzo ciekawe przedsięwzięcie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski. W tym roku ma obejmować aż 14 wycieczek krajoznawczych, przybliżających zabytki i uroki regionu. Inauguracja tegorocznej edycji to wycieczka z Łodzi do Łowicza – już 17 maja uczestnicy wyprawy będą mieli okazję podziwiać zabytki Łowicza. W tym słynną kolegiatę, angielski park w Arkadii i francuski park przy Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie. Dalsze plany wyglądają równie interesująco, przewidziano m.in. wycieczki do Łęczycy, Zduńskiej Woli, Tomaszowa Mazowieckiego, Sieradza i Pabianic. W planach są także parki krajobrazowe – spalski oraz bolimowski. W tym roku organizatorzy wzięli też pod uwagę mieszkańców innych miast, nie tylko Łodzi. Warto zainteresować się np. wycieczką z Łowicza do Sieradza czy z Kutna do Łodzi.

Wielkim atutem akcji „Pociągiem w Łódzkie” jest również fakt, że wycieczki są bezpłatne. Podobnie jak przejazdy obsługiwane w tym roku nie tylko przez Przewozy Regionalne, ale również szynobusy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (od połowy czerwca). Bilety można otrzymać od samorządów, organizacji pozarządowych oraz wygrać w konkursach. Na atrakcyjność wycieczkowej akcji w regionie łódzkim, wpływa też możliwość uczestnictwa w rajdach i pieszych wycieczkach. Jest to zatem idealna okazja dla amatorów aktywnego wypoczynku, poznawania okolic na rowerze czy w czasie nordic walkingu. Tradycyjnie jest to doskonały pomysł dla wszystkich wielbicieli zwiedzania wraz z przewodnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.