mar 25

Podróż do Indii

Podróż do Indii jest bez wątpienia przeżyciem niezwykle ekscytującym, barwnym i na pewno obfitującym w wiele atrakcji. Niesłychana różnorodność kultur, krajobrazów oraz ludzi od dawna urzeka turystów. Indie są fascynujące, bo pełne kontrastów…

Source: trekearth.com via Susan on Pinterest

 

Koszt takiej podróży to około 3500-4000tys. zł za pobyt dziesięciodniowy, nie wliczając wydatków własnych. Minimalny koszt przeżycia w Indiach to około 10$ dziennie od osoby. W większych miastach i modnych miejscowościach typowo turystycznych, koszt ten sięga ok. 15$.

Najlepszym terminem wyjazdu jest okres od września do końca marca. W maju rozpoczynają się w Indiach trudne do wytrzymania upały (nawet do 45°C), następnie nadchodzi pora monsunów i robi się bardzo parno.

Na pewno bardzo atrakcyjnymi wydarzeniami dla turystów będą święta indyjskie. I tak np. na przełomie października i listopada ma miejsce najweselsze, jednocześnie najhuczniejsze święto – DIWALI. W połowie stycznia hindusi świętują PONGAL, czyli koniec żniw. Przełom lutego i marca to czas na obchody tradycyjnego święta hinduskiego HOLI, które wyznacza koniec zimy.

W Indiach, poza samą stolicą Delhi i znajdującym się tam meczetem Piątkowym (Jama Masjid), należy zobaczyć również „Złotą Świątynię” w Amritsarze, Świątynię Słońca – Konarak, Światynię wielkiego Przebudzeniea – Mahabodhi, imponujący kompleks zabytków sakralnych w Mahabalipuram, a także będący symbolem Indii – Taj Mahal w Agrze. Warte zwiedzenia jest również miasto widmo – Fatehpur Sikri, Bombaj oraz słynna Kalkuta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.