gru 07

Polska Organizacja Turystyczna nagradza i doradza

Czym kierować się przy wyborze miejsca na urlopowy wyjazd albo weekendową, rodzinną wyprawę? Oczywiście jest wiele czynników i miejsc, w których można szukać inspiracji. Na pewno bardzo dobrych wskazówek mogą udzielić „fachowcy” w tej dziedzinie, czyli Polska Organizacja Turystyczna, która właśnie ogłosiła wyniki konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2014 roku.

Fot:bellaskyway.pl

Fot:bellaskyway.pl

W ramach głosowania i oceny najciekawszych turystycznie miejsc, wydarzeń, szlaków, Kapituła POT przyznała jedną nagrodę główną – Złoty Certyfikat, 10 Certyfikatów oraz 3 wyróżnienia. A zatem można śmiało powiedzieć, że mamy w czym wybierać.

Oczywiście zaczynamy od tegorocznego zwycięzcy. Polska Organizacja Turystyczna nagrodziła Złotym Certyfikatem Park Nauki i Rozrywki Krasiejów. Jest to wyjątkowe miejsce i to na skalę europejską. Znajdują się tu fascynujący Jura Park, czyli świat, historia i tajemnice dinozaurów oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka, który fascynująco uczy o dziejach ziemi i ludzi.

Warto również poznać pozostałe nagodzone miejsca. Po jednym z dziesięciu certyfikatów powędrowało do: Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, Brama Poznania ICHOT, Bella Skyway Festival, Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, Zabytkowa Kopalnia Srebra, Se-ma-for Muzeum Animacji, Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, Huta Julia w Piechowicach, Magiczny świat kryształu i Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Na wyróżnienia zasłużyły: zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie, siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny, Wielka Pętla Wielkopolski i Ogrody Hortulus w Dobrzycy k. Kołobrzegu – Ogrody Tematyczne Hortulus i Ogrody Hortulus Spectabilis.
Tak różnorodna tematycznie i geograficznie lista laureatów to wymarzona inspiracja, np. dla rodziców planujących atrakcje dla małych i starszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.