lis 24

Poznajemy Podlasie – aplikacje mobilne i SMS-y dla turystów

Jak się okazuje nie tylko wielbiciele tatrzańskich widoków mogą korzystać z technologii i gadżetów. Mobilne aplikacje i praktyczne rozwiązania znajdują zastosowanie również w przypadku wyprawy na malownicze Podlasie – do Puszczy Białowieskiej i Puszczy Knyszyńskiej.

Puszcza Białowieska, Polska / Fot. Shutterstock

Puszcza Białowieska, Polska / Fot. Shutterstock

Dzięki inicjatywie powiatu hajnowskiego można korzystać obecnie z promowanego informatora SMS na wiele interesujących dla turysty tematów. Są to np. zapowiedzi ciekawych imprez sportowych i kulturalnych w miejscowościach w okolicach Puszczy Białowieskiej. Cenne są też SMS-y dotyczące zmian i problemów na trasach turystycznych w Parku Narodowym. Oczywiście warto poczytać SMS-owe komunikaty na temat pogody oraz ze strony policji czy straży pożarnej. Można dowolnie wybrać grupę informacji, które będą bezpłatnie przesyłane. Niezbędna jest specjalna, również bezpłatna aplikacja, która działa na smartfonach. W przypadku standardowych telefonów komórkowych należy wysłać SMS aktywujący.

Kolejna nowość to mobilna aplikacja „Puszcza Knyszyńska”, która oprowadza turystę po pięknych terenach Krynki, Czarnej Białostockiej, Dojlidy oraz Supraśla. Prezentuje atrakcyjne trasy, szlaki, malownicze miejsca, które wręcz trzeba zobaczyć. Aplikacja to również mapy OpenStreetMap oraz lokalizacja GPS, która pozwala wyszukać najciekawsze miejsca, trasy w pobliżu. Atutem jest dokładna mapa oraz intuicyjny interfejs. Co ważne aplikacja działa zarówno online, jak i offline, czyli można pobrać mapy i korzystać z nich również tam, gdzie nie ma zasięgu. Przewodnik jest dostępny na urządzenia z systemem Android i jest do pobrania bezpłatnie w sklepie Google Play oraz na stronach nadleśnictw, których dotyczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.