lis 20

Przed wyjazdem pamiętaj o preparacie na kleszcze dla psa

Wyjazd na urlop, wycieczkę z psem. Dla wielu z nas to standard, wręcz nie wyobrażamy sobie udanego urlopu bez kudłatego ulubieńca. Zapewne większość z turystów podróżujących z ukochanym czworonogiem doskonale wie, jak przygotować się do takiej eskapady. Jednakże zbyt często na zimowej liście psiego turysty brakuje bardzo istotnej pozycji jaką jest preparat na kleszcze dla psa.

Fot: shutterstock

Fot: shutterstock

O ile pamiętamy o nim planując wyjazd na letni urlop, o tyle zimą zupełnie wylatuje nam to z głowy. Oczywiście zimą kleszcze nie stanowią aż tak poważnego zagrożenia, ale pamiętajmy o tym, że nasz pupil jest wciąż narażony na kontakt z pchłami. Tymczasem skuteczny preparat na kleszcze zabezpiecza psa również przed tymi insektami.
Warto także pamiętać o tym, że kleszcze nie są tylko i wyłącznie polskim problemem. Zagrożenie jest aktualne podczas zagranicznych, i to nie tylko egzotycznych, podróży. Jak się okazuje praktycznie cała Europa boryka się z kleszczowym wyzwaniem. Nie mówiąc już o tym, jakim zagrożeniem dla naszego pupila mogą być nieznane nam, egzotyczne gatunki tego groźnego pajęczaka.

Kleszcze nie są zagrożeniem tylko latem

Kleszcze nie są zagrożeniem tylko latem

Dlatego właśnie wśród istotnych przygotowań do wyjazdu z psem powinno być zastosowanie skutecznego preparatu na kleszcze i pchły. Sprawdzoną i zalecaną substancją jest fipronil np. w preparacie Controline (http://controline.pl/controline/psie-wakacje-bez-stresu/). Zabezpiecza naszego ulubieńca przed kleszczami na okres 1 miesiąca, a przed pchłami chroni aż przez dwa miesiące. Można więc powiedzieć, że spokojnie wystarcza na urlopowe, zimowe wyjazdy.

Jak podać preparat na kleszcze (z serwisu controline.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.